داخلی صفحه لرستان خبر
 
معرفی شهید میرشاکی در کتاب «ایستاده‌تر از کوه»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹
سید جواد میر شاکی به‌عنوان بسیجی داوطلب در جبهه حضور یافت و باسمت فرمانده گردان به‌سوی معبودش پر کشید کتاب «ایستاده‌تر از کوه» به معرفی این شهید پرداخته است
معرفی شهید میرشاکی در کتاب «ایستاده‌تر از کوه»
 
به گزارش «ایثار لرستان» کتاب «ایستاده‌تر از کوه» بخشی از زندگینامه و خاطرات سردار شهید سید جواد میر شاکی است که نویسنده لرستانی، محمدتقی عزیزیان، آن‌را به رشته تحریر در آورده است. تعداد صفحات مکتوب کتاب ۸۴ صفحه است به اضافه عکس‌ها و ضمائم.این کتاب را انتشارات پراکنده شهرستان خرم‌آباد، منتشر کرده است.
در کتاب «ایستاده‌تر از کوه» با وجودی‌که اصل خاطرات در محتوا وجود دارد؛ نگارنده با افزودن عناصر شخصیت‌پردازی، دیالوگ و دیگر عناصر داستانی، به تفهیم مطالب و تجسم عینی وقایع کمک شایانی کرده است.
در بخشی از کتاب آمده است: سید، روضه را آرام آرام فرود می‌آورد. می‌خواست دعاهای آخر روضه را بخواند که پچ‌پچ افتاد در دل بچه‌ها. هر کسی حرفی می‌زد: ـ نکند یادش رفته؟ - شاید خبر شهادتش را به سید ندادن؟- نه سید که خودش پیکرشو داخل سنگر برد! سرهای رزمندگان به دور و بر چرخید. همه از هم می‌پرسیدند؛ اما کسی جوابی نداشت.
سید جواد میرشاکی، یکم تیر در شهرستان الیگودرز به دنیا آمد و تا پایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و دیپلم گرفت. به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و در تاریخ بیست و چهار دی ۶۵، با سمت فرمانده گردان، در شلمچه، بر اثر اصابت ترکش به گردن، شهید شد.مزار وی در گلزار مرکزی زادگاهش قرار دارد.
انتهای پیام//
 
کد مطلب: 242157
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...