در هفته هنر؛
هنرمندان خراسان شمالی گلزار شهدای هنرمند را عطرافشانی کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
در هفته هنر انقلاب اسلامی، هنرمندان و مسئولان فرهنگی هنری خراسان شمالی با حضور در گلزار شهدا، مزار مطهر شهدای هنرمند را عطرافشانی و غبارروبی کردند.
هنرمندان خراسان شمالی گلزار شهدای هنرمند را عطرافشانی کردند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی ، هنرمند استان در هفته هنر انقلاب اسلامی گلزار شهدای هنرمند خراسان شمالی را غبارروبی و عطرافشانی کردند.
حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی در این مراسم با اشاره به جایگاه والای هنر، اظهار کرد: هنر انسان را خلاق کرده و به تفکر وامی‌دارد تا انسان فکر کند که راه بهتر کدام بوده و طرح نو چیست.
وی با اشاره به قابلیت‌های ویژه هنر برای انتقال و ماندگار کردن پیام، اضافه کرد: زبان هنر بهترین ابزار برای ماندگارسازی و انتقال پیام‌های متعالی است.
حجت‌الاسلام سالاری مکی افزود: زبان هنر زبانی است که انسان‌ها را به حقیقت می‌رساند؛ لذا رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند: هر تمدنی و هر پیامی تا در قالب هنر ارائه نشود ماندنی نیست و بهترین هنر هم هنر انسان‌سازی است هنری که انسان را به سمت سعادت حرکت دهد.
دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: پیامی را که یک سکانس از فیلم «به وقت شام» در مورد اهمیت امنیت مخابره می‌کند شاید نتوان با هیچ ابزار دیگری آن را به مخاطب منتقل کرد.
وی تصریح کرد: ازاین‌رو باید ذائقه ما به سمتی برود که به هنر به‌عنوان یک اصل اساسی در زندگی خود نگاه کرده و برای آن جایگاه ویژه‌ای قائل شویم.
 
 
کد مطلب: 242194
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...