مهدی نارمنجی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی:
ولایتمداری و ولایت‌محوری شاخصه بارز شهدا است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
مهدی نارمنجی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی: ولایتمداری و ولایت‌محوری شاخصه بارز شهدا است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و با همکاری حوزه هنری و اداره کل اوقاف خراسان جنوبی، همایش "از شرهانی تا دمشق" در محل امامزادگان باقریه(ع) بیرجند برگزار شد. 
مهدی نارمنجی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، گفت: همزمان با ایام شهادت سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم، و همچنین هفته هنر انقلاب اسلامی، شب خاطره شهدای مهاجر و مدافع حرم "از شرهانی تا دمشق" با حضور مادر شهید مدافع حرم (رضا اسماعیلی و برادر شهید مدافع حرم محمد احسان اسماعیلی)، و با حضور مدیران، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از خانواده شهدا و مردم ولایتمدار شهرستان بیرجند، در مزار امامزادگان باقریه بیرجند برگزار شد.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، دفاع، ایثار شهادت، جوانمردی را می‌توان در جوانانی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا می‌کنند به وضوح مشاهده کرد. 
مهدی نارمنجی گفت: باب شهادت هنوز باز است و جوانان این مرز بوم برای دفاع و پاسدارای از حرم عمه سادات از جان و مال و تعلقات خود گذشته و جان خود را در کف اخلاص می‌گذارند تا به دشمن اجازه تعدی و تجاوز ندهند.
وی افزود: حکایت ایثار، شهادت مدافعان حرم حکایتی واقعی و زیبا است که تنها به کشور ما محدود نبوده و جوانانی از کشورهای دیگر از جمله افغانستان در قالب گردان فاطمیون در دفاع از حرم در سوریه حضور پیدا می‌کنند و همایش مدافعان حرم با عنوان "از شرهانی تا دمشق" در حالی در بیرجند برگزار شد که میهمانانی از کشور افغانستان حضور داشته و از جان فشانی‌های شهدای مدافع حرم افغانی گفتند. 
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در ادامه افزود: اگر حمایت، حضور و پشتیبانی شهدا نبود، با وجود آفات و چالش‌هایی که علیه نظام اسلامی وجود دارد، امروز وضعیت دیگری می‌داشتیم.
وی با بیان اینکه دهن‌ کجی به ارزش‌ها داغ خانواده‌ های شهدا را تازه می‌کند، گفت: امروز با پشتوانه شهدا در دنیا حرف برای گفتن داریم و با پشتوانه این شهدا بوده که دیپلماسی کشور نیز فعال شده است.
نارمنجی در پایان با بیان اینکه ولایتمداری و ولایت‌محوری شاخصه بارز شهدا است، گفت: سفره‌چینان این سفره انقلاب، شهدایی هستند که جان دادند تا انقلاب اسلامی۴۰ ساله شود و این سفره به آسانی به دست ما نرسیده است؛ پس باید با حفظ و نشر فرهنگ ایثار و شهادت به این مهم نیز رسیدگی گردد. 
بیان خاطره توسط یکی از اعضای عضو در جبهه مقاومت افغانستان، سخنرانی توسط مادر شهید مدافع حرم و برادر شهید مدافع حرم، پخش کلیپ شهدای جبهه مقاومت و مدیحه ثرایی در  وصف شهدا، از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه نیز بود. 


 


کد مطلب: 242318
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...