داخلی صفحه خوزستان خبر
 
نماینده ولی فقیه در خوزستان:
خواندن خاطرات شهدا به افزایش ایمان ما کمک می‌کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با بیان این که ما مدیون شهدا هستیم گفت: ادامه راه شهدا و بیان و یادآوری خاطرات این بزرگواران به افزایش ایمان ما کمک می‌کند.
خواندن خاطرات شهدا به افزایش ایمان ما کمک می‌کند
 
نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با بیان این که ما مدیون شهدا هستیم گفت: ادامه راه شهدا و بیان و یادآوری خاطرات این بزرگواران به افزایش ایمان ما کمک می‌کند.
در مراسم رونمایی از کتاب «دین» که با حضور نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، سید محسن شفیعی مسئول نمایندگی دفاتر مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان، فرجیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، هوشمند معاون فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، خانواده شهدا و کارکنان و هنرمندان حوزه هنری خوزستان برگزار گردید، آیت الله موسوی جزایری با تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی گفت:
کتاب «دِین» هم می‌تواند «دین» باشد و هم «دِین». دِین از این بابت که ما مدیون شهدا هستیم و می‌خواهیم به آنها ادای دِین کنیم اما در عین حال می‌توانیم دین هم بخوانیم چون این شهدا دین‌آفرین هستند و ادامه راه آنها و بیان و یادآوری خاطرات این بزرگواران به افزایش ایمان ما کمک می‌کند.
نماینده ولی فقیه تصریح کرد: معتقدیم آنهایی که از روز اول برای پیروزی انقلاب و دفاع مقدس گام برداشتند، در بین آنها افراد گمنامی هم بودند که نخواستند نامی از آنها فاش شود و چه بسا هیچ گاه هم شناخته نشدند و به شهادت رسیدند تا آنهایی که امروز  خالصانه برای این نظام خدمت می‌کنند قطعا سربازان حضرت ولی‌عصر (عج) هستند و امیدوارم این رشته تا ظهور ایشان استمرار داشته باشد.
رییس حوزه هنری خوزستان نیز اظهار داشت: خوزستان به واسطه مرکزیت دفاع مقدس دایرهالمعارفی بسیار گسترده و پر از مفاهیم انسان‌ساز و الهی دارد که وظیفه کشف، تولید و ارایه آن به عهده حوزه‌های هنری است.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید شهاب‌الدین طباطبایی گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی به مناسبت بزرگداشت سید شهیدان اهل قلم شهید مرتضی آوینی نامگذاری شده و حوزه هنری در این راستا برنامه‌هایی را تدارک دیده است
در ادامه علیرضا مسرتی، مؤلف کتاب «دین» هم گفت: کتاب «دین» محجموعه خاطرات بچه های مسجد جزایری اهواز است که به همت واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری خوزستان و انتشارات سوره مهر در حدود 600 صفحه چاپ شده است.
وی اضافه کرد: دو عنوان کتاب دیگر در دست انتشار است که یکی «زندگی نامه حاج حمید رمضانی» از سرداران بزرگ دفاع مقدس و تربیت یافته مسجد جزایری است که در بیش از 400 صفحه چاپ می شود و کتاب دوم «زندگی نامه شهید علی جمالپور» است که کارهای کارشناسی آن در مراحل پایانی قرار دارد.
مسرتی، تصریح کرد: چند کتاب دیگر هم در دست جمع آوری، پژوهش و تدوین است که یکی از آنها مجموعه ای از خاطرات شهیدان درفشان، سید محمدرضا حسن زاده، امیر علم، محسن و احمد غدیریان و شهید منصور چناری است که کار تحقیق و پروهش و تدوین آن تکمیل شده است.
وی با اشاره به اینکه همچنین در مورد شهیدان «مجدزاده» و «محمدعلی مالکیان» تحقیق مفصلی انجام شده در حال تدوین و تعریف است، ابراز امیدواری کرد: دوستان دیگری بیایند و کتاب شهیدان «موسی اسکندری»، «بهروز غلامی» و «اسماعیل فرجوانی» را نگارش کنند تا یک رقابت مثبتی در راستای جمع آوری خاطرات شهدا ایجاد شود.
در پایان این مراسم از خانواده های شهید احمد فرازمند، شهید محمد رضا حسن زاده و شهید سید مرتضی شفیعی تقدیر و کتاب «دین» رونمایی شد و با اهدای لوح تقدیر از علیرضا مسرتی و عبدالله ساکیه تقدیر به عمل آمد.
گفتنی است، هفته هنر انقلاب از 20 تا 26 به صورت همزمان در حوزه های هنری سراسر کشور برگزار می شود.
 
کد مطلب: 242334
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...