حضور و پشتیبانی شهدا مانع بسیاری از مشکلات است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
معاون فرهنگی بنیاد خراسان جنوبی گفت: اگر حمایت، حضور و پشتیبانی شهدا نبود، با وجود آفات و چالش‌هایی که علیه نظام اسلامی وجود دارد، امروز مشکلات زیادی داشتیم.
حضور و پشتیبانی شهدا مانع بسیاری از مشکلات است
 
به گزارش «ایثار»، به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و همزمان با ایام شهادت سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم و همچنین هفته هنر انقلاب اسلامی، شب خاطره شهدای مهاجر و مدافع حرم با عنوان «از شرهانی تا دمشق» با حضور مادر و برادر شهید مدافع حرم «رضا اسماعیلی» و با حضور مدیران، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از خانواده شهدا و مردم ولایتمدار شهرستان بیرجند در مزار امامزادگان باقریه بیرجند برگزار شد.
مهدی نارمنجی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: دفاع، ایثار، شهادت و جوانمردی را می‌توان در جوانانی که جان خود را در طبق اخلاص می گذارند و در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا می‌کنند، به وضوح مشاهده کرد. 
وی افزود: حکایت ایثار و شهادت مدافعان حرم حکایتی واقعی و زیبا است که تنها به کشور ما محدود نبوده و جوانانی از کشورهای دیگر از جمله افغانستان در قالب گردان فاطمیون در دفاع از حرم در سوریه حضور پیدا می‌کنند. همایش مدافعان حرم نیز در حالی در بیرجند برگزار شد که میهمانانی از کشور افغانستان حضور دارند و از جان فشانی‌های شهدای مدافع حرم افغانی می گویند. 
معاون فرهنگی بنیاد خراسان جنوبی در ادامه افزود: اگر حمایت، حضور و پشتیبانی شهدا نبود، با وجود آفات و چالش‌هایی که علیه نظام اسلامی وجود دارد، امروز مشکلات زیادی داشتیم.
وی با بیان اینکه دهن‌ کجی به ارزش‌ها، داغ خانواده‌ های شهدا را تازه می‌کند، گفت: امروز با پشتوانه شهدا در دنیا حرف برای گفتن داریم و با پشتوانه این شهدا بود که دیپلماسی کشور نیز فعال شده است.
نارمنجی در پایان با بیان اینکه ولایتمداری و ولایت‌محوری شاخصه بارز شهدا است، گفت: سفره‌چینان این سفره انقلاب، شهدایی هستند که جان دادند تا انقلاب اسلامی۴۰ ساله شود و این سفره به آسانی به دست ما نرسیده است؛ پس باید با حفظ و نشر فرهنگ ایثار و شهادت به این مهم نیز رسیدگی شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 242339