بیان خاطرات شهدا به تقویت ایمان انسان کمک می کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با بیان این که ما مدیون شهدا هستیم گفت: ادامه راه شهدا و بیان و یادآوری خاطرات این بزرگواران به افزایش و تقویت ایمان ما کمک می‌کند.
بیان خاطرات شهدا به تقویت ایمان انسان کمک می کند
 
به گزارش «ایثار»، مراسم رونمایی از کتاب «دین» با حضور آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، سید محسن شفیعی مسئول نمایندگی دفاتر مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان، عبدالرضا فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، هوشمند معاون فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، خانواده شهدا و کارکنان و هنرمندان حوزه هنری خوزستان برگزار شد.
آیت الله موسوی جزایری در این مراسم با تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: کتاب «دِین» هم می‌تواند «دین» باشد و هم «دِین». دِین از این بابت که ما مدیون شهدا هستیم و می‌خواهیم به آنها ادای دِین کنیم اما در عین حال می‌توانیم دین هم بخوانیم چون این شهدا دین‌آفرین هستند و ادامه راه آنها و بیان و یادآوری خاطرات این بزرگواران به افزایش ایمان ما کمک می‌کند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: معتقدیم در بین آنهایی که از روز اول برای پیروزی انقلاب و دفاع مقدس گام برداشتند، افراد گمنامی هم بودند که نخواستند نامی از آنها فاش شود و چه بسا هیچ گاه هم شناخته نشدند و به شهادت رسیدند و آنهایی که امروز خالصانه برای این نظام خدمت می‌کنند، قطعا سربازان حضرت ولی‌عصر (عج) هستند و امیدوارم این رشته تا ظهور ایشان استمرار داشته باشد.
رییس حوزه هنری خوزستان نیز در این مراسم اظهار داشت: خوزستان به واسطه مرکزیت دفاع مقدس دایره المعارفی بسیار گسترده و پر از مفاهیم انسان‌ساز و الهی دارد که وظیفه کشف، تولید و ارایه آن به عهده حوزه‌های هنری است.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید شهاب‌الدین طباطبایی گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی به مناسبت بزرگداشت سید شهیدان اهل قلم شهید مرتضی آوینی نامگذاری شده و حوزه هنری در این راستا برنامه‌هایی را تدارک دیده است.
گفتنی است، هفته هنر انقلاب از 20 تا 26 فروردین به صورت همزمان در حوزه های هنری سراسر کشور برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 242351