​رئيس بنياد تربت حيدريه
شهدا به مقام «عندربهم یرزقون» رسیدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تربت حيدريه گفت: شهدا از آزمون الهی سربلند بیرون آمدند و و به مقام «عندربهم یرزقون» رسیدند.
 
به گزارش ايثار واحد خراسان رضوي، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تربت حيدريه با خانواده شهیدان جعفر یوسفی، علی اصغر قندهاری و علی اصغر کرد نوقابی دیدار و گفت‌وگو كرد.
محمد حسینعلی‌زاده ضمن تبریک فرا رسیدن ایام شعبان المعظم به آیه ۱۶۹سوره مبارکه آل عمران اشاره کرد و  گفت: وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.
وي اظهار داشت: اگر از راه شهدا غافل شویم مرده‌ایم و دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران ترویج فرهنگ متعالی ایثارگری را در جامعه ترویج می دهد.
حسینعلی‌زاده صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهدا را ستودنی دانست و افزود: اقتدار ایران اسلامی مدیون خون‌های مطهر شهیدان است که دشمنان از فرهنگ ایثار و شهادت مسلمانان هراس دارند.
در ادامه امیر حمید جعفری فرمانده تیپ 177 پیاده سرلشکر شهید محمد جعفر نصر اصفهانی گفت: امروز اگر دنیا بر روی ایران اسلامی حساب باز می‌کند، ناشی از خون پاک شهدا و وحدت، همبستگی، همدلی و همگرایی امت اسلامی با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل(ره) و تبعیت از رهنمودهای هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب است.
وی راه شهدا را راهی در راستای ارزش‌های انقلاب دانست و تصریح کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس به تبعیت از مولایشان اسماعیل وار به قربانگاه رفتند، ابوالفضل وار دست دادند و حسن وار همه هستی خود را در طبق اخلاص به خدای خویش تقدیم نمودند تا پرچم اسلام برافراشته بماند.
لازم به ذکر است شهیدان علی اصغرقندهاری، علی اصغر کرد نوقابی و جعفر یوسفی در اول شهريور 1346، اول تير 1346 و اول مرداد 1346 چشم به جهان گشودند و در سوم خرداد 1364، 26 شهريور 1366 و اول مرداد 1367 هر سه در منطقه سومار به مقام رفيع شهادت نائل آمدند.
انتهاي پيام/


کد مطلب: 242419
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...