داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رئیس بنیاد اراک:
پوشش قبر مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) در اراک رونمایی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۹
رييس بنياد اراك از رونمایی پوشش قبر مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) خبر داد .
 
به گزارش خبرگزاری ايثارواحد"استان مركزي"،مرتضي انصاريفر در حاشيه جلسه رونمايي از روپوش مضجع شريف حضرت ابوالفضل العباس گفت: ائمه اطهار (ع) چراغ هدایت بشریت هستند که توسل بر آن انسان را به کمال می‌رساند.
وي تصريح كرد: حضرت عباس (ع) بزرگ آزاده و بزرگ‌مردی بود که درس ایثار و فداکاری را به جهانیان آموخت.
رئيس بنياد اراك بيان كرد: در دوران دفاع مقدس نیز رزمندگان غیور ایران اسلامی با الگوگیری از حضرت ابوالفضل العباس (ع) در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل حضور یافته و با توسل به شهدای دشت کربلا به پیروزی رسیدند.
انصاريفر تصریح کرد: امروز ما شیعیان وظیفه سنگینی در برابر ائمه اطهار (ع) داریم و باید در شرایطی که دشمنان به دنبال ضربه زدن به اسلام و قرآن هستند، به درستی به وظیفه خود عمل کنیم.
رئيس بنياد اراك اظهار كرد: قطعاً قدم برداشتن در مسیر اهل بیت (ع) بدون پاسخ از سوی آن محبوبان درگاه حق نخواهد ماند و قطعاً ائمه اطهار (ع) دست ما را در این دنیا و دنیای آخرت خواهند گرفت.
بانوان هنرمند شهرک هجرت اراك ساخت روکش قبر مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) را بر عهده گرفته‌ بودند که امیدوارم مایه خیر و برکت شهر اراک و استان شود و اولين گار بزرگي بود كه توسط بانوان اراكي انجام كه در گذشته توسط كشورهايي از قبيل افغانستان و پاكستان و تاجيكستان و .. انجام شده كه اين روپوش از هر كشوري بصورت فصلي بر روي قبر انداخته مي شود .
گفتني است صبح روز دوشنبه 27 فروردين 97 رونمايي از روکش قبر مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) با حضور جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات،رئيس بنياد شهيد اراك و معاونت فرهنگي، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، نماینده سپاه روح الله، فرماندهان نیروی انتظامی، جمعی از مسئولان استانی  در دفتر ستاد جمعه اراک انجام شد.
انتهاي پيام/
 
کد مطلب: 242420
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...