داخلی صفحه بوشهر خبر
 
جانبازان پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامی هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: ایثارگران پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامی هستند.
جانبازان پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامی هستند
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در نشست شورای معاونین هدف از بزرگداشت روز جانباز را ترویج فرهنگ ایثار با معرفی جانبازان گران‌قدر به عنوان پیشگامان ایثارگری دانست و بیان کرد: استفاده همه‌جانبه از ظرفیت سازمان‌ها و نهادها برای نشر فرهنگ ایثار و شهادت باید متناسب با شأن جانبازان انجام شود.
وی افزود: جانبازان دین بزرگی بر گردن جامعه ما دارند؛ آنان از مال و جان خویش گذشتند و تمام هستی خویش را در طبق اخلاص نهادند و حال مهم‌ترین وظیفه جامعه در قبال این عزیزان احترام و گرامی داشتن دستاوردهای ایثار ایشان است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر تصریح کرد: روز جانباز فرصت مناسبی است که نسل امروز ما علاوه بر الگوپذیری از رشادت‌ها و جانبازی‌های حضرت عباس (ع) در وقایع دفاع مقدس و دلاوری‌ها و شجاعت‌های جانبازان عزیز و غیرتمند ایران اسلامی به مطالعه بپردازند و درس‌ها و پیام‌های زندگی ساز را از متن این تاریخ ماندگار استخراج کنند.
وی خاطر نشان کرد: جانبازان پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامی هستند.
تشکری اضافه کرد: به مناسبت روز جانباز برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته شده است که از جمله آن می‌توان به برگزاری جنگ شادی ویژه روز جانباز با حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر در سطح شهرستان، دیدار جمعی از جانبازان با نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه در سطح شهرستان، دیدار جمعی از جانبازان با استاندار بوشهر، عیادت از جانبازان بستری در مراکز درمانی، اعزام جانبازان و پیام آوران ایثار به اردوی راهیان نور، برگزاری اردوهای فرهنگی-تفریحی و برنامه‌های متعدد دیگر اشاره کرد.
وی با بیان اینکه جانبازان حق زیادی بر ملت ایران و انقلاب اسلامی دارند، یادآور شد: این اسطوره‌های ملت ایران سلامتی، اعضای بدن خود را که از عزیزترین داشته‌های هر انسان است برای آرامش و امنیت کشور تقدیم کردند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 242460
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...