داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی:
جانبازان ، نماد تقوا در جامعه هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱
مدیرکل بنیاد مرکزی ضمن اعلام برنامه های روز جانباز، گفت: تقوی از ضروریات جامعه ی اسلامی بوده و جانبازان عزیز ایران اسلامی از این مهم برخوردار هستند.
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"، محمدصادق دوخائی در نشست با معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد مرکزی بیان داشت: دفاع از آرمان‌های اصیل الهی و اسلام ناب محمدی(ص) همتی جانانه می‌طلبد که بی‌شک در امام حسین(ع) و یاران با وفایش به عنوان الگوی جاودانه پاسداری از ارزش‌ها نمود یافته است.بدون شک قیام جاوید عاشورا؛ فداکاری امام حسین (ع) و یارانش در راستای صیانت و پاسداری از ارزش‌ها و مقدسات دینی بود و همین انگیزه در لحظه لحظه نبرد کربلا متبلورشد و اگر فداکاری و پاسداری سالار شهیدان و اصحابش نبود، نامی از اسلام و مکتب اسلام برجای نمی‌ماند.در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی، پاسداران با الگوبرداری از فرهنگ ناب عاشورا توانستند ادامه دهنده مسیر حماسه حسینی در فتح قله‌های کربلایی باشند و به حق سالروز میلاد امام حسین (ع) روز «پاسدار» نام گرفته است.
وی همچنین با بیان اینکه جانبازان حق زیادی بر ملت ایران و انقلاب اسلامی دارند افزود: این اسطوره های ملت ایران سلامتی ، اعضای بدن خود را  که از عزیزترین داشته های هر انسان است برای آرامش و امنیت کشور تقدیم کردند.
دوخائی گفت: ملت ایران هیچگاه فداکاری جانبازان را فراموش نکرده و آن را نمادی برای عزت و عظمت ایران زمین  می داند.
وی گفت: همه باید تلاش کنیم تا روزهایی که مرتبط با تکریم این قشر و سایر مناسبت های مرتبط با جهاد، ایثار و شهادت است را به شایستگی پاس داشته و به بهترین نحو برگزار کنیم.
وی در ادامه ضمن اعلام از برگزاری یادواره روز جانباز و همچنین جنگ‌های اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) ،گفت: فلسفه اصلی برگزاری چنین نکوداشت هایی، تقدیر از زحمات و ایثارگری جانبازان و ایثارگرانی است که در راه دفاع از اسلام و انقلاب، از هیچ کوششی دریغ نکردند؛ هرچند معتقدیم که این قدر دانی ها، نمی تواند ذره ای از آن سختی هایی که جانبازان متحمل شده اند را جبران نماید.
دوخائی گفت: در هر حادثه ای که اتفاق می افتد، انتقال پیام آن حادثه بسیار مهم و حیاتی است. همچنانکه در طول تاریخ، حوادث بسیار بزرگی اتفاق افتاده اند که به علت عدم انتقال پیام آن، به بوته فراموشی سپرده شده اند و برخی از حوادث نیز مانند عاشورا، به علت پیام رسانی دقیق و هدفمند، به نسل های بعدی انتقال یافته اند.
حضور پیام‌آوران ایثار در مدارس، مساجد، مراسم بزرگداشت جانبازان و دستگاه‌ها برای روایتگری و سخنوری می تواند این مهم را اجابت نماید.
دوخائی افزود:در رابطه با هشت سال دفاع مقدس نیز، باید به انتقال پیام شهداء به نسل امروز دقت بیشتری شود که جانبازان و ایثارگران، بهترین گزینه برای این امر هستند؛ چون بسیاری از صحنه ها را به چشم خویش دیده و درک کرده اند.
اگر ما بتوانیم خاطرات جانبازان و ایثارگران را  به صورت مکتوب گردآوری بکنیم، این آثار به عنوان تاریخ انقلاب اسلامی، در حافظه تاریخ خواهد ماند و نسل های بعدی از این اسناد ارزشمند برای انتقال مفاهیم و پیام های دفاع مقدس و شهداء و ایثارگران استفاده خواهند کرد .
دوخائی همچنین  ازبرگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف از جمله کوه‌پیمایی و پیاده‌روی  و برگزاری نمایشگاه از دستاوردها و آثار هنری جانبازان در سطح استان‌ و دیدار مسئولین استانی از جانبازان و خانواده‌های ایشان در روز جانباز در قالب طرح سپاس و جانبازانی که در آسایشگاه‌ها حضور دارند، و تقدیر و تجلیل هر دستگاه از جانبازان مجموعه خود و انجام  مصاحبه، گزارش و مستند و انجام تبلیغات محیطی با طرح روز جانباز، از دیگر برنامه های روز جانباز عنوان نمود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 242519