داخلی صفحه قزوین خبر
 
قزوین| مرحوم آیت‌الله باریک‌بین شخصیتی سلیم‌النفس داشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: مرحوم آیت‌الله باریک بین نه تنها از سعه صدر و شخصیتی سلیم‌النفس برخوردار بود، بلکه با تمامی گروه‌های اجتماعی با صداقت و صراحت برخورد می‌کرد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله علی اسلامی صبح امروز در هیات مکتب الزهرا (س)که به مناسبت بزرگداشت امام جمعه سابق قزوین برگزار شد، اظهار داشت: این عالم پارسا به طور مستمر در خدمت انقلاب و رهبری بود و می‌توان تصریح کرد فعالیت‌های ماندگار  او و مرحوم آیت الله شالی در احیای مدارس حوزه علمیه قزوین فراموش نشدنی است.
وی با بیان اینکه مردم روند رو به رشد تقوای الهی را در طول زندگی پر برکت آیت الله باریک بین تا پایان عمر مبارکش شاهد بوده‌اند، افزود: این مرد بزرگ نه تنها از سعه صدر و شخصیتی سلیم‌النفس برخوردار بود، بلکه با تمامی گروه‌های اجتماعی با صداقت و صراحت برخورد می‌کرد.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله باریک بین علاوه بر توجه جدی به محرومان، همیشه با جوانان ارتباط خوبی داشت،  خاطرنشان کرد: وی با گوش دادن به درد دل آنها سعی می‌کرد به درخواست ها آنها رسیدگی کند.
اسلامی عنوان کرد: آیت الله باریک بین در دوران دفاع مقدس یکی از علمای برجسته‌ای بود که نقش مهمی در حضور جوانان و مردم عزیز در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی  و رویارویی با مزدوران رژیم بعث صدام ایفا کرد و فرزند برومندش نیز در همین راستا به افتخار شهادت نائل شدند.
کد مطلب: 242541
مرجع : تسنیم
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...