داخلی صفحه قزوین خبر
 
در وصیت‌نامه شهید 23 ساله قزوینی:
اگر چندین بار مرا بکشند دست از حمایت امام برنمی‌دارم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶
در وصیت‌نامه شهید 23 ساله قزوینی امده است: اگر چندین بار مرا بکشند و زنده‌ام کنند، دست از حمایت حضرت امام خمینی (ره ) برنمی‌دارم.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، شهید خسرو فارسی فرزند نصرت‌الله سال 38 در یکی از روستاهای منطقه رودبار الموت به نام «قسطین‌لار»  پا به عرصه هستی نهاد.
پس از پایان دوران کودکی در مدارس همان روستا به فراگیری آموزش دروس ابتدایی پرداخت و تا کلاس دوم راهنمایی درس خواند. پس از آن به علت علاقه سرشاری که به متون و مباحث مذهبی داشت شروع به خواندن کتاب‌های دینی کرد.
به همین علت هم از منطقه الموت و روستای قسطین‌لار به تهران مهاجرت کرد.
چند سال در تهران مشغول فراگیری تحصیل و درس شد و پس از سه سال از تهران به قزوین بازگشت و سال 58 ازدواج کرد.
بنابراین گزارش، شهید خسرو فارسی پس از یک سال تشکیل خانواده و زندگی مشترک به عضویت بسیج مسجد زینبیه (س) در آمد.
پس از دو سال عضویت در بسیج از طرف کارخانه ایران دو چرخ راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد.
سرانجام در هفتم فروردین سال 61 در عملیات فتح‌المبین شاهد شیرین شهادت را در آغوش کشید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای قزوین به خاک سپرده شد.
شهید خسرو فارسی در بخشی از وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد: ملت ایران به درگاه خداوند متعال و به خاطر وجود چنین رهبری که نمونه‌ای در صدر اسلام دیده نمی‌شود، شکرگزار است.
 من با امام خمینی (ره) میثاق بسته‌ام و به او وفادار خواهم ماند چون او به اسلام و قرآن وفادار است. اگر چندین بار مرا بکشند و زنده‌ام کنند، دست از حمایت او بر نمی‌دارم.
در حدیثی از امام سجاد (ع) آمده است که کشته شدن عادت ما و شهادت کرامت ماست که بیانگر جایگاه رفیع شهادت و شهید است.
به گزارش فارس، شهید حسین توکلی‌نسب فرزند احمدعلی روز پنجم فروردین سال 46 در روستای چوبیندر شهرستان قزوین به دنیا آمد.
شهید دوران کودکی را در میان جمع صمیمی و پر شور خانواده به پایان رساند و در روستای زادگاهش به مدرسه رفت ولی به دلیل فقر و تهدیستی پدر نتوانست چهار سال درس بخواند و پس از آن در کار کشاورزی و دامداری به کمک پدر برخاست.
در آغاز جوانی به دامداری و در میدان دام شهرداری قزوین مشغول به کار شد و سال 65 به خدمت سربازی رفت و در لشگر 28 کردستان پس از طی دوره آموزشی مشغول خدمت در راه اسلام و انقلاب شد.
این گزارش حاکی است، شهید حسین توکلی‌نسب انسانی مهربان و با عاطفه و صمیمی بود و هر بار که به مرخصی می‌آمد به همه اقوام و آشنایان و دوستان سر می‌زد و این جزو وظایف خویش می‌دانست.
وی که 25 خدمت سربازی را پشت سر گذاشته بود و چیزی به زمان ترخیص شدن نداشت در عملیات بیت‌المقدس پنج، در منطقه پنجوین مریوان شرکت کرد و در همین عملیات مورد اصابت گلوله توپ دشمن متجاوز قرار گرفت و زخمی شد. اما به علت درگیری شدید به پشت جبهه انتقال داده شد و سرانجام روز 21 فروردین سال 67 به خون غلتید و شهید شد و مظلومانه به سوی حضرت آفریدگار کوچید.
کد مطلب: 242545
مرجع : فارس
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...