فرهنگ جهاد و ایثار راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر گفت: فرهنگ جهاد و ایثار راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور است و هر کس در هر جایگاهی باید این فرهنگ را سرلوحه کار خود قرار دهد.
فرهنگ جهاد و ایثار راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور است
 
به گزارش «ایثار»، محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر روز دوشنبه 27 فروردین ماه در نشست خبری خود با خبرنگاران با تشریح فعالیت‌های سازمان اقتصادی کوثر از سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این مجموعه اقتصادی، صرفاً به امور تولیدی می‌پردازد و در این راستا بدون استفاده از رانت و انحصار یا کمک‌های دولتی، فعالیت‌های خود را سازمان‌دهی می‌کند.
اسکندری با اشاره به لزوم جوان‌گرایی در مجموعه‌های اقتصادی و مدیریتی خاطرنشان کرد: در سال 88 متوسط سن مدیران سازمان اقتصادی کوثر 62 سال بود اما در حال حاضر این رقم به زیر 40 سال رسیده و می‌توان گفت مجموعه مدیریتی حاضر، حاصل رویش‌های انقلاب اسلامی هستند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر بابیان اینکه شرکت‌های وابسته زیادی با سازمان اقتصادی کوثر همکاری می‌کنند، گفت: مدیران عامل این شرکت‌ها نیز جزو نیروهای جوان و خلاق هستند که در رشته‌های گوناگون دارای تخصص بوده و حداقل مدارک تحصیلی آن‌ها کارشناسی ارشد در حوزه‌های تخصصی خود است.
وی با اشاره به بهره‌گیری از توان تخصصی مدیران زن در مجموعه سازمان اقتصادی کوثر عنوان کرد: 90 درصد مدیران حاضر در شرکت ها از جامعه ایثارگران کشور به شمار می‌روند و برخی از آن‌ها نیز از خانواده معظم شهدا هستند.
اسکندری بابیان اینکه کارنامه فعالیت شرکت‌های وابسته به این سازمان نشان‌دهنده عملکرد موفق آن‌هاست گفت: طی سال‌های اخیر که شاهد مشکلات اقتصادی در سطح کشور هستیم، این شرکت‌ها توانسته‌اند با برنامه‌ریزی مناسب معضلات را پشت سر بگذارند و پیشرفت‌های قابل‌توجهی هم داشته باشند.
وی تصریح کرد: در حوزه کشاورزی 13 پروژه بزرگ طی سال 1396 به بهره‌برداری رسید که اعتبار در نظر گرفته‌شده برای آن‌ها 200 میلیارد تومان بود و نکته حائز اهمیت اینکه بیشتر آن‌ها در مناطق محروم همچون استان‌های ایلام، کرمانشاه، زنجان و کهگیلویه و بویراحمد اجرایی شدند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 270 میلیارد تومان پروژه در حوزه کشاورزی هم در دست اقدام است که تا پایان سال 1397 به بهره‌برداری می‌رسند؛ سعی بر این بوده که این طرح‌ها در راستای سیاست‌های توسعه‌ای وزارت جهاد کشاورزی باشند.
اسکندری افزود: گروه سلامت این سازمان نیز فعالیت‌های گسترده‌ای همچون ساخت تجهیزات پزشکی (شرکت تهران الکتریک) و مدیریت بیمارستانی را بر عهده دارد.
وی تصریح کرد: سازمان اقتصادی کوثر از نیروهای ثابت و فصلی استفاده می‌کند و می‌توان گفت درمجموع، برای 9 هزار نفر اشتغال‌زایی صورت گرفته است.
اسکندری بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب بیش از 10 سال است که نام‌گذاری سال را بر اساس شعارهای اقتصادی انجام می‌دهند، گفت: سازمان اقتصادی کوثر در همین راستا به دنبال بومی‌سازی فناوری‌های مختلف بوده است. هر جا شعار «ما می‌توانیم» حاکم بوده، شاهد پیشرفت بوده‌ایم که مثال بارز آن صنایع دفاعی کشور است.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در پایان بابیان اینکه فرهنگ جهاد و ایثار راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور است، گفت: کار جهادی فقط مربوط به یک یا دو سازمان و وزارتخانه نیست بلکه هر کس در هر جایگاهی باید این فرهنگ را سرلوحه کار خود قرار دهد.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 242548
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...