مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان‌های استان تهران:
پیگیری مشکلات اشتغال و درمان جامعه ایثارگران در اولویت بنیاد است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۲
مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان‌های استان تهران با اشاره به لزوم رسیدگی به وضعیت اشتغال و درمان ایثارگران گفت: پیگیری مسائل اشتغال و درمان ایثارگران اولویت بنیاد شهید است.
پیگیری مشکلات اشتغال و درمان جامعه ایثارگران در اولویت بنیاد است
 
به گزارش«ایثار»، عبدالله مرتضوی  در نشست با شورای معاونان با اشاره به اینکه شهدا ارزشمندترین دارایی خود را در راه تحقق اندیشه های امام راحل نثار کرده و با فداکاری عامل ماندگاری و استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی پیشرفت و اعتلای خود را مدیون شهیدان و خانواده آنان می‌داند و ما نیز باید تلاش کنیم تا با تمام وجود در خدمت خانواده معظم شاهد و ایثارگر که در راه مسیر دفاع از ارزش های اسلامی همواره پیشگام بوده‌اند باشیم.
وی ادامه داد: با توجه به مقام والای شهیدان انقلاب اسلامی سه منظر را در جهت ادای تکلیف نسبت به شهدا می‌توان مطرح کرد، اول اینکه مقام شهید و شهادت مقام حسرت و عبرت است نه مقام تأسف و تأثر و این نشان دهنده والا بودن مقام شهدا است.
مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان‌های استان تهران درباره دومین منظر در جهت ادای تکلیف نسبت به شهدا گفت: بیان سیره اخلاقی شهدا، باید سیره شهدا به نسل بعد منتقل شود؛ اگر کسی کلمه و مطلبی از شهدا بداند و انتقال ندهد مؤاخذه می‌شود و البته قبل از سیره اخلاقی، سیره عبادی شهدا را نیز باید بیان کرد، نسبت به وصیت‌نامه‌های شهدا باید اهتمام ورزید و آنها را یادآوری کرد.
مرتضوی عنوان کرد: سومین منظر سیره سیاسی شهدا و تکلیف فعلی ما است، که در این زمینه طبق وصایای شهدا پیروی از امام، ولایت فقیه و پشتیبانی از آنها سفارش شده است که باید این مسیر را ادامه دهیم.
وی در پایان تأکید کرد: خدمت‌رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران افتخار بزرگی است که به عهده این بنیاد گذاشته شده و خدا را شاکریم که تاکنون توانستیم خدمات خوبی را به این قشر ارزشمند ارائه کنیم، به علاوه در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه خانواده شهدا، اشتغال و مسائل درمانی آنها است که امیدواریم این مشکل برطرف شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 242559
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...