ملت ایران هیچگاه فداکاری جانبازان را فراموش نخواهد کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: ملت ایران هیچگاه فداکاری جانبازان را فراموش نکرده و آن را نمادی برای عزت و عظمت ایران زمین می داند.
ملت ایران هیچگاه فداکاری جانبازان را فراموش نخواهد کرد
 
به گزارش «ایثار»، محمد صادق دوخائی در نشست با معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد مرکزی بیان داشت: دفاع از آرمان‌های اصیل الهی و اسلام ناب محمدی(ص) همتی جانانه می‌طلبد که بی‌شک در امام حسین(ع) و یاران با وفایش به عنوان الگوی جاودانه پاسداری از ارزش‌ها نمود یافته است.
وی افزود: در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی، پاسداران با الگوبرداری از فرهنگ ناب عاشورا توانستند ادامه دهنده مسیر حماسه حسینی در فتح قله‌های کربلایی باشند و به حق سالروز میلاد امام حسین (ع) روز «پاسدار» نام گرفته است.
وی همچنین با بیان اینکه جانبازان حق زیادی بر ملت ایران و انقلاب اسلامی دارند، افزود: این اسطوره های ملت ایران سلامتی، اعضای بدن خود را که از عزیزترین داشته های هر انسان است برای آرامش و امنیت کشور تقدیم کردند.
دوخائی گفت: ملت ایران هیچگاه فداکاری جانبازان را فراموش نکرده و آن را نمادی برای عزت و عظمت ایران زمین می داند.
وی گفت: همه باید تلاش کنیم تا روزهایی که مرتبط با تکریم این قشر و سایر مناسبت های مرتبط با جهاد، ایثار و شهادت است را به شایستگی پاس داشته و به بهترین نحو برگزار کنیم.
دوخائی افزود: در رابطه با هشت سال دفاع مقدس نیز، باید به انتقال پیام شهدا به نسل امروز دقت بیشتری شود که جانبازان و ایثارگران، بهترین گزینه برای این امر هستند؛ چون بسیاری از صحنه ها را به چشم خویش دیده و درک کرده اند.
اگر ما بتوانیم خاطرات جانبازان و ایثارگران را به صورت مکتوب گردآوری کنیم، این آثار به عنوان تاریخ انقلاب اسلامی، در حافظه تاریخ خواهد ماند و نسل های بعدی از این اسناد ارزشمند برای انتقال مفاهیم و پیام های دفاع مقدس و شهدا و ایثارگران استفاده خواهند کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 242567
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...