داخلی صفحه گلستان خبر
 
ویژه‌برنامه‌های روز جانباز استان گلستان تشریح شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان در دومین جلسه شورای معاونین به تشریح ویژه‌برنامه‌های روز جانباز این استان پرداخت.
ویژه‌برنامه‌های روز جانباز استان گلستان تشریح شد
 
به گزارش ایثار واحد گلستان، علی‌اصغر فاضلی در این جلسه ضمن تبریک عید مبعث پیامبر اسلام (ص) عنوان کرد: سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص)، روز بزرگی برای تاریخ و بشریت است. واقعه بعثت، جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ مسلمانان دارد. بعثت در حقیقت، نقطه آغازین اسلام است. دین اسلام که در سال‌های نخستین خود با پیروانی اندک و در شرایط سخت آغاز شد، بعدها در سراسر جهان انتشار یافت و دل‌های فراوان را به‌سوی خود جذب کرد.
وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبری در خصوص حمله جنایت‌کارانه آمریکا و اسرائیل به سوریه گفت: رئیس‌جمهور آمریکا که مدعی مقابله با داعش و شکست آن در سوریه است می توان اینگونه تحلیل کرد که این سخنان یک دروغ آشکار و فضاحت‌بار است زیرا آمریکایی‌ها با پول سعودی و امثال آن، این موجودات خبیث را در عراق و سوریه به وجود آوردند و هر جا که لازم بود از تروریست‌ها حمایت کردند و هنگامی هم که عناصر اصلی داعش در محاصره بودند، آن‌ها را نجات دادند.
فاضلی بابیان سخن رهبری که رئیس‌جمهور امریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکار هستند ادامه داد: به‌رغم حمایت‌های امریکا و عوامل آن‌ها، اما جبهه مقاومت توانست سوریه و عراق را نجات دهند، هدف آمریکایی‌ها، فقط سوریه و عراق و افغانستان نیست بلکه آن‌ها، به دنبال ضربه زدن به امت اسلامی و اسلام هستند، بنابراین دولت‌های اسلامی نباید خود را در خدمت اهداف امریکا و برخی کشورهای متجاوز غربی قرار دهند.
وی در ادامه اهداف سازمانی در سال جدید را عنوان و اظهار داشت: در سال جدید برنامه‌های متعددی داریم که اولین برنامه‌های بنیاد شهید در اول ماه شعبان به مناسبت میلاد امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) آغاز می‌شود که این برنامه به‌صورت استانی است.
مدیرکل بنیاد از مهم‌ترین این برنامه‌ها را اجرای طرح علمداران (طرح سپاس) دیدار جانبازان و خانواده‌های آنان با حضور مسئولین ارشد، امامان جمعه شیعه و اهل سنت منطقه، نیروهای نظامی و انتظامی و استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرای استانی و شهرستانی عنوان کرد و افزود: از دیگر برنامه‌ها برگزاری یادواره، جنگ شادی، مسابقات ورزشی ویژه جانبازان و خانواده‌های معزز آنان است.
 وی از دیگر اقدامات این روز مهم را مصاحبه و تهیه گزارش تلویزیونی و رادیویی، شرکت در برنامه زنده شب‌های هیرکان با حضور مدیرکل و معاونین ستادی و جمعی از ایثارگران و تبلیغات محیطی در سطح استان دانست.
انتهای پیام/
کد مطلب: 242572
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...