صبر مادران شهدا ارزشمند است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸
مدیرکل بنیاد شهرستان های تهران بیان کرد: مادران شهدا صبر و تحمل سنگین و طاقت فرسایی دارند و خداوند هم صبر و تحمل آن‌ها را افزایش داده اما فراغ شهدا سخت و صبر مادران شهدا ارزشمند است.
صبر مادران شهدا ارزشمند است
 
به گزارش «ايثار»، عبدالله مرتضوی امروز سه شنبه 28 فروردین در ديدار با خانواده شهيد «محمدرضا رسولی» كه با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حاج اقا حسینی نوری امام جمعه شهرستان ملارد صورت گرفت اظهار داشت: دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران یک وظیفه است و حداقل کاری است که باید همه مسئولان کشور انجام دهند اما این دیدارها برای ما نیز به نوعی تجدید خاطره دوران دفاع مقدس است.
وی خطاب به خانواده شهدا بیان کرد: شما اولاد و پاره تن خود را داده‌اید و امروز سربلند هستید و ما هم می‌دانیم که آرامش امروز کشور مرهون خون شهداست و قدردان خون شهدا هستیم.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان‌های استان تهران تصريح كرد:‌ اگر این شهدا به فکر زندگی خود بودند می دانستند که بعد از دانشگاه زندگی آنها تأمین است اما به ایمان و اعتقادات خود عمل و شهادت را انتخاب کردند و ما مدیون و قدردان رشادت‌های خانواده شهدا و جانبازان هستیم.
مرتضوی ادامه داد: مادران شهدا صبر و تحمل سنگین و طاقت فرسایی دارند و خداوند هم صبر و تحمل آن‌ها را افزایش داده اما فراغ شهدا سخت و صبر مادران شهدا ارزشمند است.
وی در پايان خاطرنشان كرد:‌ امروز اقتدار و صلابت ما مدیون حماسه آفرینی شهیدان و ایثارگران است؛ عزیزانی که از همه تعلقات دنیوی گذشتند و به قرب الهی نائل آمدند؛ از اين‌رو تا مادامی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما حاکم باشد هیچ قدرتی فکر تجاوز و تعدی به این مرز و بوم را به نخواهد داد.

صبر و شکیبایی خانواده شهدا یکی از امدادهای غیبی و الهی در دوران دفاع مقدس است
مرتضوی همچنین در ديدار با خانواده شهيد «حسن و نجاتعلی میعادی» كه با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حاج اقا حسینی نوری امام جمعه شهرستان ملارد صورت گرفت، با بيان اينكه شهدا به گردن همه ملت ایران حق بزرگی دارند، اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان در چنین روزهایی کمترین کاری است که می‌توانیم در حق آنان انجام دهیم.
وی با بيان اينكه خون شهدا، زمینه امنیتی است که امروز در کشور داریم و شهدا پشتوانه انقلاب هستند، تصريح كرد:‌ در کنار شهدا، مرهون ایثارگرانی هستیم که با اهدای بخشی از جسم خون، دین خود را به نظام اسلامی ادا کردند و ما نیز امیدواریم بتوانیم وظیفه خود را نسبت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران انجام دهیم.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان‌های استان تهران با تأکید بر اینکه خانواده‌های شهدا و ایثارگران هر جا که مشغول خدمت هستند، باید تلاش کنند وظیفه خود را بهترین نحو ممکن انجام دهند زیرا آن‌ها برای جامعه الگو هستند، افزود:‌ ما نیز تلاش می کنیم که برنامه‌ریزی‌ها به نحوی باشد که به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم و وظایفی که محول شده را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانیم.
مرتضوی صبر و شکیبایی خانواده شهدا را یکی از امدادهای غیبی و الهی در دوران دفاع مقدس برشمرد و ادامه داد: در کنار امدادهای غیبی دوران دفاع مقدس که منجر به پیشروی نیروهای مجاهد اسلام در برابر دشمن می‌شد، صبر و شکیبایی خانواده شهدا که با اشتیاق فرزندان خود را راهی جبهه‌های جنگ حق علیه باطل می‌کردند نیز از امدادهای دیگر غیبی و الهی به شمار می‌آید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 242587
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...