داخلی صفحه گلستان خبر
 
نشست ویژه خبری مدیرکل بنیاد استان گلستان به مناسبت روز جانباز
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان در دیدار با اعضای هیئت تحریریه سایت خبری گلستان ما در گرگان به تشریح برنامه‌های محوری سال 97 و بزرگداشت روز جانباز پرداخت.
نشست ویژه خبری مدیرکل بنیاد استان گلستان به مناسبت روز جانباز
 
به گزارش ایثار واحد گلستان. علی‌اصغر فاضلی در این نشست خبری بابیان این مطلب که درراه حمایت از کالای ایرانی باید قدم‌های بزرگی برداشت، افزود: از ریز تا درشت برنامه‌های بنیاد شهید استان گلستان بر این است که کالای ایرانی را خریداری نماییم و به حوزه پشتیبانی تأکید کردیم که تنها کالای ایرانی و یا استانی خریداری نماییم.
فاضلی گفت: در سال جدید برنامه‌های متعددی داریم که اولین برنامه‌های بنیاد شهید در اول ماه شعبان به مناسبت میلاد امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) آغاز می‌شود که این برنامه به‌صورت استانی است.
مدیرکل بنیاد از مهم‌ترین این برنامه‌ها را اجرای طرح علمداران (طرح سپاس) دیدار جانبازان و خانواده‌های آنان با حضور مسئولین ارشد، امامان جمعه شیعه و اهل سنت منطقه، نیروهای نظامی و انتظامی و استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرای استانی و شهرستانی عنوان کرد و افزود: از دیگر برنامه‌ها برگزاری یادواره، جنگ شادی، مسابقات ورزشی ویژه جانبازان و خانواده‌های معزز آنان است.
 وی از دیگر اقدامات این روز مهم را مصاحبه و تهیه گزارش تلویزیونی و رادیویی، شرکت در برنامه زنده شب‌های هیرکان با حضور مدیرکل و معاونین ستادی و جمعی از ایثارگران و تبلیغات محیطی در سطح استان دانست.
فاضلی افزود: ما در طول سال، پروژه پارک سلامت را پیاده‌سازی خواهیم کرد که اعتبار آن در سال گذشته دریافت شده است اما باید گفت که فاز اول این طرح اجراشده است که شامل پی‌کنی، اتاق نگهبانی و حصار کشی است.
مدیرکل بنیاد شهید استان گلستان اظهار داشت: هدف ما از راه‌اندازی چنین پارکی در استان در این است که آرامش را به خانواده‌های جانبازان اهدا نماییم ولی باید گفت که با پیاده‌سازی و بهره‌برداری از این پارک، قطعاً جانبازان استان‌های هم‌جوار به این استان سفر خواهند آمد.

این مقام مسئول از ساخت سالن آمفی‌تئاتر در پروژه پارک سلامت خبر داد و عنوان کرد: ما در این پروژه، ساخت سالن آنفی تئاتر با ظرفیت 800 نفر در دستور کار قراردادیم، همچنین ساخت سوئیت های مجزا، ساخت دو سالن چندمنظوره از دیگر پروژه‌های این پارک سلامت است.
فاضلی تصریح کرد: مرکز فرهنگی و توان‌بخشی بنیاد شهید ازنظر ما تمام‌شده است تنها بحث تجهیزات آن باقی‌مانده است که اعتبارات 50 درصد آن از محل استانی و نیمی دیگر از اعتبارات کشوری است و باید آن را دریافت نماییم تا در سال جاری این پروژه در استان مورد بهره‌برداری قرارگرفته شود.
وی بابیان این مطلب که بیش از 140 برنامه  از سوی بنیاد شهید اجرایی می‌شود، افزود: انجام تبلیغات محیطی، حضور جانبازان در برنامه‌های سیما، دیدار با خانواده‌های شهدا و متوفی، بازگویی خاطرات، برگزاری مسابقات ورزشی و اعزام پیام‌آوران ایثار به مساجد، حضور در نماز جمعه اهم این برنامه‌هاست.
فاضلی در ادامه از ظرفیت دانش ایرانی اشاره و افزود: ما در حال حاضر اغلب برنامه‌های سازمان بنیاد شهید که در شبکه پیام‌رسان خارجی اطلاع‌رسانی می‌شد ازاین‌پس برای تحقق شعار سال، از پیام‌رسان داخلی بهره خواهیم برد و برنامه‌های این نهاد در پیام‌رسان "سروش" اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
وی در خصوص برنامه‌های این نهاد برای تحقق شعار سال گفت: از ریز تا درشت برنامه‌های بنیاد شهید استان بر این سیاست است که از کالای ایرانی حمایت شود و به معاونت مدیریت توسعه و منابع انسانی تأکید کردیم که تنها کالای ایرانی و یا استانی خریداری نمایند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان اظهار کرد: اگر واحدهای تولیدی که در استان حضور دارند، از جانب مردم حمایت شود قطعاً، منجر به تولید و اشتغال‌زایی خواهد شد.
وی در خصوص هزینه‌های درمان خانواده شهدا گفت: عکس‌برداری، فیزیوتراپی؛ عمل جراحی و ... خانواده شهدا کاملاً رایگان است.
فاضلی به اعطای وام به خانواده شهدا و ایثارگران اشاره کرد و افزود: ما در خصوص اعطای وام مسکن به خانواده شهدا و ایثار گران، بالغ‌بر 70 میلیون تومان تسهیلات اعطاء می‌نماییم که شامل همه جانبازان و ایثارگران با سود 4 درصد می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان عنوان کرد: در صندوق شاهد این بنیاد، ما در سال 96 بالغ‌بر 24 میلیارد تومان، وام قرض‌الحسنه به ایثارگران و جانبازان اعطاء کردیم که ظرف مدت 3 روز این وام پرداخت می‌شود و این وام برای تسهیل و رفاه این عزیزان بدون ضامن، چک و سفته است و شخص ایثارگر ضامن وام دریافتی می‌شود.
وی افزود: در سال گذشته، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان بالغ‌بر 260 نفر شغل ایجاد کرده است که 63 نفر از این اشتغال‌ها، به‌صورت خانگی است.
فاضلی در پایان در خصوص آخرین آمار تعداد شهدا و جانبازان استان گلستان خاطرنشان کرد: تعداد شهدای استان گلستان از 4 هزار نفر عبور کرده است اما بالغ‌بر 13 هزار و 500 جانباز در گلستان وجود دارد که 5 هزار نفر آن زیر 25 درصد و الباقی بالای 25 درصد هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 242590