داخلی صفحه فارس خبر
 
همسران شهدا، اسوه های صبر و مقاومت هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: همسران معظم شهدا، اسوه های صبر و مقاومت هستند و ملت شریف ایران همواره قدردان آن همه فداکاری خواهند بود.
 
به گزارش «ایثار از فارس» نخستین جلسه انجمن همسران معظم شهدای فارس با حضور رجبعلی راهی مدیرکل، حجت الاسلام محمدجواد محمدی پور معاون تعاون و سیدعلی محمدی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، دکتر معصومه دستغیب مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، زهرا افتخاری مدیرکل کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، نمایندگانی از استانداری، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و صدا و سیما و هیئت مدیره همسران معظم شهدای استان در سالن خادمین شهدای بنیاد فارس برگزار شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در این جلسه گفت: همسران معظم شهدا، اسوه های صبر و مقاومت هستند و ملت شریف ایران همواره قدردان آن همه فداکاری خواهند بود.
رجبعلی راهی اظهار داشت: با توجه به کهولت سن بسیاری از مادران و همسران معظم شهدا، پیگیری موضوعاتی چون درمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
مسئول انجمن همسران معظم شهدای استان فارس نیز در این جلسه بیان کرد: همسران معزز شهدا در برهه های مختلف دفاع مقدس و سال های پس از آن از تاثیرگذاران جامعه بوده اند چرا که روزی با شجاعت و فداکاری تمام، همسران شان را روانه میدان نبرد با دشمن کردند و پس از شهادت همسران شان نیز به تنهایی فرزندانی تربیت و تحویل جامعه دادند که بسیاری از ان ها را افرادی موفق در عرصه های علمی، پژوهشی و اجتماعی شامل می شوند.

گردشی افزود: به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پیگیری مسائل درمانی و تقویت روحیه عاطفی همسران معظم شهیدان، انجمن همسران شهدای استان فارس تشکیل شده است.
وی همچنین از برگزاری یک اردوی تفریحی و فرهنگی ویژه همسران معظم شهدای شهرستان شیراز در اردیبهشت ماه خبر داد.
 
استان فارس در دوران دفاع مقدس حدود 15 هزار شهید تقدیم کرده است که بیش از چهار هزار نفر از این شهدا، متاهل بوده اند.
 


 
 
کد مطلب: 242605
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...