مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان‌های استان تهران:
تفکر و اندیشه های ناب ایثار و شهادت باید از زبان جانبازان بازگو و ثبت شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۳
مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: باید تفکر و اندیشه های ناب ایثار و شهادت از زبان جانبازان بازگو و ثبت شود تا در جامعه و در بین نسل جوان ترویج شود.
تفکر و اندیشه های ناب ایثار و شهادت باید از زبان جانبازان بازگو و ثبت شود
 
به گزارش«ایثار»، عبدالله مرتضوی در مراسم تجليل از جانبازان شهرقدس ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: فلسفه اصلی برگزاری چنین نکوداشت هایی، تقدیر از زحمات و فداکاری های جانبازان و ایثارگرانی است که در راه دفاع از اسلام و انقلاب، از هیچ کوششی دریغ نکردند؛ هرچند معتقدیم که این قدر دانی ها، نمی تواند ذره ای از آن سختی هایی که رزمندگان متحمل شده اند را جبران کند.
وی افزود: امروز وظیفه داریم، با همان روحیه ای که شما از کیان کشور در دفاع حق علیه باطل، پاسداری کردید، در پاسداشت آن ارزش ها و آرمان ها هم دست در دست هم بدهیم و کشور را به سمت تعالی پیش ببریم.
مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان‌های استان تهران عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس شاهد خلوص عمل و نیت های پاک کسانی بودیم که در عرصه جنگ تحمیلی و دفاع هشت ساله از خود سوابق درخشانی برجای گذارده و امروز نیز شاهد این هستیم که همان دلاوران و جانبازان سرافزار، عموماً به عنوان الگو مطرح هستند.
مرتضوی با بیان اینکه جانبازان شهدای زنده هستند و رشادت ها و ایثارگری های آنها امنیت و آرامش فعلی جامعه را رقم زده است گفت: جانبازان موهبتی برای ترویج فرهنگ ایثار و رشادت در جامعه هستند و این درس بزرگی در مسیر تحکیم هرچه بیشتر انقلاب و جمهوری اسلامی و در راستای آرمان های امام شهدا و ولایت فقیه است.
وی شان و منزلت جانبازان را غیرقابل توصیف دانست و ادامه داد: باید تفکر و اندیشه های ناب ایثار و شهادت از زبان جانبازان بازگو و ثبت شود تا در جامعه و در بین نسل جوان ترویج شود.
مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان‌های استان تهران یکی از اهداف برگزاری گرامیداشت روز جانباز را دستیابی به این مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: اعیاد شعبانیه فرصتی است تا جامعه از این ایثارگری ها آگاه شده و بتواند ایثار و فداکاری شهدا و جانبازان دفاع مقدس را هرچند اندک اما پاس بدارد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 243369
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...