همایش تجلیلی، آموزشی مددکاران و مشاوران بنیاد برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۶
همایش تجلیلی، آموزشی مددکاران و مشاوران بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور معاونین بنیاد، مسئولان استان خراسان رضوی و مددکاران و مشاوران بنیاد سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار شد.
 
به گزارش «ایثار» سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: مددکاران با عشق به جامعه ایثارگری به آنها خدمت می‌کنند و رفع مشکلات آنان را پیگیری می‌کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: مددکاران با تسلط به قوانین جامعه ایثارگری و دانش روز در این حوزه می‌توانند به هدف اصلی برسند.
وی با بیان اینکه مددکاران باید خود نیز افرادی خلاق باشند، افزود: مددکاران باید خلاقیت در برنامه‌ها و فعالیت‌های خود داشته باشند تا تغییرات مفیدی برای جامعه ایثارگری به ارمغان آورند.
 حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد نیز در همایش تجلیلی، آموزشی مددکاران بنیاد که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: حوزه مددکاری سرشار از تجربه‌های زندگی است و کار کردن در مددکاری با سایر حوزه‌ها متفاوت است.
وی با بیان اینکه مددکاری ابعاد مختلف سلامت را مدیریت می‌کند، تصریح کرد: در هر جامعه‌ای که آرامش باشد رشد و تعالی صورت می‌گیرد اما تأمین آرامش به عوامل مهمی برمی گردد و در امنیت جامعه عوامل زیادی دخیل هستند؛ در خانواده نیز مددکاران نقش بسزایی دارند و زمینه‌ساز آرامش در خانواده و پایداری زندگی هستند.
حجت الاسلام حسن هنرمند مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد نیز در این همایش گفت: دیدار با والدین، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان و خانواده‌های آنان که مورد تأکید مقام معظم رهبری است باید مستمر و منظم برگزار شود.
وی در همین راستا ادامه داد: در دیدار با ایثارگران علاوه بر مددکاران، مسئولین استان‌ها و شهرستان‌ها نیز حضور داشتند تا مشکلات ایثارگران توسط مسئولین در منازل این عزیزان بررسی و پیگیری شود و در سال گذشته ۴۳۰ هزار دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در راستای تکریم جامعه ایثارگری صورت گرفته است.
وی در خصوص مراجعه حضوری ایثارگران و ارتباط با مددکاران خاطرنشان ساخت: ۱۲۳ هزار مراجعه حضوری خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان و ارتباط با مددکاران بنیاد انجام شده و ایثارگران متقاضی مشکلات خود را با مددکاران مطرح کرده‌اند.
حجت الاسلام هنرمند ادامه داد: در راستای پایداری و استحکام خانواده بزرگ ایثارگران 11 هزار برنامه گروهی در قالب کارگاه‌های آموزشی و کلاس در سال ۹۶ در سطح کشور برگزار شده است.
حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد استان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران یک فرصت ناب است اما اگر بتوانیم گره‌ای از مشکل ایثارگران باز کنیم قطعاً شهدا برای ما دعا می‌کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: برای اینکه بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم، شهدا را بشناسیم و ایثار اجتماعی و کمک به دیگران مهم‌ترین و بارزترین خصلت‌های اخلاقی و رفتاری شهدا بوده است.
وی در همین راستا خاطرنشان ساخت: وقتی به زندگی شهدا توجه می‌کنیم می‌بینیم کمک به دیگران آن هم در نهایت خلوص نیت در رفتار و زندگی روزمره شهدا به منصه ظهور رسیده است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 244080