داخلی صفحه کردستان خبر
 
مراسم تجلیل از بسیجیان فرهنگی و خانواده شهدای فرهنگی
پیامبران بزرگترین معلمان‌اند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶
به گزارش ایثار به نقل از ایکنا، مراسم تجلیل از بسیجیان فرهنگی و خانواده شهدای فرهنگی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و خانواده شهدای فرهنگی در سالن تبلیغات اسلامی سنندج برگزار شد.
حجت الله نریمانی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در این مراسم با تبریک هفته بزرگداشت مقام شامخ معلم، اظهار کرد: پیامبران بزرگترین معلمان‌اند .
وی افزود: در خصوص مقام و منزلت معلم هرچه گفته شود کم است زیرا در تمام فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کلیه امورات نقش فرهنگیان چشمگیر و غیر قابل انکار است.
نریمانی با اشاره به تاکیدات مقام رهبری در خصوص رفاه معلمین، بیان کرد: معلمان نجیب‌ترین قشر جامعه هستند و همه مسئولان باید در راستای رفاه و حفظ کرامت آنان تلاش کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرد: بعد از فرمایشات رهبری و قانون اساسی، سند تحول بنیادین بزرگترین سند قابل قبول برای آموزش و پرورش است.
وی بیان کرد: راه توسعه آموزش و پرورش سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و راه توسعه جامعه توسعه آموزش و پرورش است که لازم الاجرا است.
در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقا عربیان، مسئول نهاد رهبری در هلال احمر استان به بیان مطالبی در خصوص شان و جایگاه معلمی پرداخت و با اشاره به جمله شهید رجایی که « معامی شغل نیست عشق است هنر است اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش کن ولی اگر به آن عشق می ورزی مبارکت باد» جایگاه معلم را بسیار والا توصیف کرد.
در پایان این مراسم از خانواده معزز شهدای فرهنگی، نفرات برتر جشنواره علمی و پژوهشی بسیج فرهنگیان و فرهنگیان بسیجی نمونه سال ۹۶ تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
کد مطلب: 244623
 
 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...