داخلی صفحه قم خبر
 
​حمایت از 380 یادواره شهید در استان قم انجام شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: هر سال 380 یادواره شهید به منظور احیا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با مشارکت و حمایت بنیاد شهید وامور ایثارگران در قم برگزار می شود.
​حمایت از  380 یادواره شهید در استان قم انجام شد
 

به گزارش ایثار واحد استان قم، سردار سید جواد هاشمی در جمع اعضای شورای شهرقم افزود: از جمله این یادواره ها یادواره شهیدزین الدین و شهدای استان قم،‌ کنگره شهدای روحانیون و یادواره شهدا در روز بزرگداشت شهید و یادواره هایی است که در سطح شهر و روستاهای استان برگزار می شود.
وی ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که از مهمترین رسالت های بنیاد شهید و امور ایثار گران است،‌ 20 حسینیه شهید سالانه برگزار کننده 1200برنامه قرآنی و مذهبی است که توسط والدین معظم شهدا و در منازل شهدا برگزار می شود.
وی اضافه کرد: نصب 313تصویر شهید به نام های سید مهدی و مهدی و شهدایی که در نیمه شعبان به دنیا آمده یا به شهادت و شهدایی که در وصایایشان نجوای ملکوتی با امام زمان (عج) داشتند، رسیدند،‌ در ایام نیمه شعبان در مسیرهای منتهی به جمکران و خیابان چهارمردان از اقدامات بنیاد در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
سردار هاشمی عنوان کرد: برگزاری 162 نمایشگاه گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آموزش و اعزام 150 راوی در مدارس و دانشگاهها و مراکز آموزشی از دیگر اقدامات ترویجی می باشد.
سردار هاشمی با اشاره به 72 گلزار شهید در استان قم خواستار همکاری شهرداری در نگهداری و حفظ و حراست از گلزارها شد .
وی تصریح کرد: 45 گلزار شهید در قم ساماندهی شده است که بخشی از آن در شهر قم واقع شده است و شهرداریها طبق قانون می بایست بعد از ساماندهی گلزار بحث نگهداری و رسیدگی به گلزارها را دنبال کنند.
سردار سید جواد هاشمی ‌ با اشاره به تشییع و تدفین 456 شهید مدافع حرم در قم افزود: گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) با 3500شهید،‌ گلزار شهدای سوم خرداد با 60 شهید، گلزار شهدیا شیخان با 750 شهید کلزار امامزاده ابراهیم با 450 شهید و ... جز گلزارهای شهری و محوری استان می باشد.
وی همچنین به عملکرد بنیاد شهید در حوزه پایش سلامت، ‌برگزاری پنج کمیسیون پزشکی،‌ و در حوزه آموزش پوشش 3040دانشجوی شاهد و ایثارگر اشاره کرد.
   
کد مطلب: 244671
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...