تداوم مسیر عدالت خواهی از اندیشه های شهید مطهری بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا گفت: ماهیت انقلاب اسلامی عدالت‌خواهی بوده و برای تداوم و بقای انقلاب که ثمره خون شهداست، بسیار مهم و ضروری هست.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از اهر، حجت‌الاسلام حسن کاملی فر مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا گفت: ماهیت انقلاب اسلامی عدالت‌خواهی بوده و برای تداوم و بقای انقلاب که ثمره خون شهداست، بسیار مهم و ضروری هست.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای معلم و فرهنگی و شهید مرتضی مطهری اظهار داشت: شهید مطهری حاصل عمر و پاره تن حضرت امام خمینی(ره) بود و در اسلام‌شناسی و ولایتمداری جزء کم‌نظیرترین چهره‌های تاریخ کهن انقلاب اسلامی ایران است.
حجت‌الاسلام کاملی فر با اشاره به این‌که شهید مطهری آینده‌شناس و زمان‌شناس بود و تمامی جریان‌های فکری و سیاسی زمان خود را می‌شناخت، افزود: وی، انسانی کاملاً شجاع در گفتن و نوشتن حقایق و مبارز در برابر کج‌روی‌ها و تهاجم فرهنگی دشمن بود.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا ، حفظ استقلال فکری و مکتبی را از جمله دیدگاه‌های استاد مطهری در راستای استمرار انقلاب اسلامی ذکر کرد و خاطرنشان کرد: آن شهید بزرگوار معتقد بود استقلال مکتبی به معنای استفاده نکردن از مکتب‌ها و تمدن‌های دیگر نیست.
وی با ذکر اینکه شهید مطهری معتقد بود دولت‌ها باید در مسیر عدالت و عدالت‌خواهی شکاف‌های طبقاتی را پر کنند و تبعیض‌ها را از میان بردارند، گفت: ادامه دادن راه شهدا و گرامیداشت یاد و نام آن‌ها بهترین شیوه خودسازی و تقرب به خداوند است.
یادآوری می‌شود؛ دوشنبه 17 اردیبهشت‌ماه سال 1397 مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری و شهدای معلم شهرستان اهر با حضور مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا، خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر و مسئولین دستگاه‌های اجرایی در سالن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اهر برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 245017
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...