داخلی صفحه سمنان خبر
 
مادران شهدا صحنه‌های ناب بردباری و فداکاری را به نمایش گذاشتند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
شما مادران شهدا با توسل به ائمه اطهار صحنه‌های ناب بردباری و ازخودگذشتگی را برای جهانیان به نمایش گذاشتید و از این طریق برای جامعه الگو شدید.
مادران شهدا صحنه‌های ناب بردباری و فداکاری را به نمایش گذاشتند
 
به گزارش ایثار واحد سمنان، حجت‌الاسلام حسن فریدون، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان در ادامه دیدارهای طرح سپاس روز پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷ با ۶ تن از والدین شهدای روستاهای مایان، امام‌آباد و مهمان‌دوست، از توابع دامغان به نامهای خانواده شهید سید عباس راسخی ، محمد رضا مبارکی ، علی اصغر دولابی ، علی محمد عاقلی ، محمد رضا فرخ زاده و حمید رضا مخبری دیدار و گفت‌وگو کرد. مدیرکل بنیاد استان در این دیدارهای صمیمانه ضمن تجلیل از بزرگواری و مناعت طبع والدین شهدا طی سخنانی گفت: شما والدین شهدا باتربیت صحیح فرزندان خود اسلام و انقلاب را بیمه کردید. وی بابیان اینکه دفاع از آرمانهای دینی و مکتبی صرفا از جوانان معتقد و مستحکمی برمی‌آید که از دامان پاک و پرمهر شما تربیت‌شده اند  افزود:
اگر پشتیبانی ، تشویق و اعلام رضایت شما نسبت به اعزام فرزندانتان به جبهه‌های نور علیه ظلمت نبود پیروزی در دفاع مقدس میسر نمی‌شد لذا شما بزرگواران از جایگاه بسیار والایی نزد خداوند و امت اسلام برخوردارید .
از سوی دیگر دیدار جداگانه‌ای از سوی رضایی، رئیس بنیاد شاهرود و معاون تعاون این بنیاد با مادر محترم شهید غلامرضا طاهری، والدین شهید مصطفی عرب حجی و جانباز ۵۰ درصد حسن شریعتی صورت پذیرفت و مسئولان بنیاد ضمن شنیدن درد دل‌ها، توقعات و خاطرات مربوط به شیوه رزم و شهادت جگرگوشه‌هایشان، از صبر و بردباری و بزرگواری خانواده‌های مورد دیدار قدردانی و سپاسگزاری کردند.
۱ – شهید غلامرضا طاهری، متولد سال ۱۳۴۳ در تاریخ ۴ بهمن ۶۴ در جزیره مجنون به شهادت رسید.
۲ – شهید مصطفی عرب حجی، متولد سال ۱۳۴۷ در مورخه ۱۲ شهریور ۶۴ در جزیره مجنون به شهادت رسید.
۳ – جانباز ۵۰ درصد حسن شریعتی، متولد سال ۱۳۴۳ در تاریخ ۲۸ شهریور ۶۲ در منطقه پنج وین عراق براثر اصابت ترکش از ناحیه چشم، کمر و هر دو پا مجروح شد.
کد مطلب: 245540
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...