فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ عمومی جامعه ریشه دارد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷
معاون فرهنگی و امور آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، در فرهنگ عمومی جامعه ریشه دارد و ترویج و گسترش این فرهنگ غنی به عزم عمومی و مشارکت گسترده مردم احتیاج دارد.
فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ عمومی جامعه ریشه دارد
 
به گزارش «ایثار»، همایش معاونین فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه چهار کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در شیراز برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد هدف از برگزاری همایش منطقه‌ای معاونین فرهنگی بنیاد را بررسی اقدامات فرهنگی و آموزشی بنیاد و اعلام راهبردها و سیاستها دانست و افزود: برنامه‌های فرهنگی به اقتضای جنس هویت منصوب به برنامه‌های زنده‌ای هستند که به مرور زمان نیاز به بازنگری، ابتکار، خلاقیت و برنامه‌های راهگشا دارد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در ادامه عنوان کرد: فعالیت‌های فرهنگی بنیادشهید و امور ایثارگران برای جامعه ایثارگری در دو سطح ستادی و استانی دسته بندی شده است که در سطح استانی لازم است برنامه‌هایی که طراحی می‌شود بهبه صورت ادواری مورد اجرا قرار گیرد و در سطح ستادی این فعالیت ها با امور کارشناسی با نظارت اعمال می‌شود.
وی با اشاره به زمینه‌های فرهنگی جامعه خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت، در فرهنگ عمومی جامعه ریشه دارد و ترویج و گسترش این فرهنگ غنی، به عزم عمومی و مشارکت گسترده مردم احتیاج دارد.
مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این همایش بر لزوم توجه بیشتر به موضوع سلامت ایثارگران تاکید و عنوان کرد: یکی از رویکردهای بنیاد در این زمینه، ایجاد نشاط و ارتقای کیفیت زندگی در جامعه ایثارگری است.
سید مستجاد حسینی عوامل مؤثر بر نشاط در بین ایثارگران را برخورداری از حس تعادل عاطفی دانست و افزود: یاد خدا و اعتقاد به معناداری زندگی، برون گرایی، گذشت و خوش بینی، خلق مثبت، یکپارچگی هویت، توانایی و قدرت مقابله با استرس‌ها و عزت نفس نیز از دیگر موارد ایجاد نشاط در این زمینه است.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این همایش گفت: اکنون ادامه دادن راه شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، رسالتی بزرگ و سنگین بر دوش همه ما است که عزم جدی مردم و مسئولین در این زمینه را می‌طلبد.
رجبعلی راهی اظهار داشت: اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری یکی از بهترین ابزارهای گسترش این فرهنگ غنی در جامعه است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.
این همایش با حضور معاونین فرهنگی استان های فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، کهکلویه و بویر احمد و بوشهر در مجتمع فرهنگی، ورزشی و توان بخشی ایثار شیراز برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 245824