داخلی صفحه لرستان خبر
 
ناصرپور:
توجه به درس‌ها و عبرت‌های دفاع مقدس جزء سیاست‌های کاری دستگاه‌های فرهنگی باشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۲
دیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان با اشاره به این‌که برخی از مردم از شهدای ما فقط نام آ‌ن‌ها را می‌دانند، اظهار کرد: از دستگاه‌های فرهنگی انتظار داریم توجه ویژه به درس‌ها و عبرت‌ها و به‌ویژه دست‌آوردهای این حماسه تاریخی را جزء سیاست‌های کاری خود قرار دهند
ناصرپور
 
ناصرپور
ه گزارش «ایثار لرستان» حجت‌الله ناصرپور، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، دوشنبه، 24 اردیبهشت‌ماه، در جلسه هماهنگی گرامیداشت سوم خرداد که در استانداری لرستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات حاج‌عمران، اظهارکرد: امید است با تمسک به خون شهدا بتوانیم راهروان خوبی برای راه شهدا باشیم، چراکه شهدا مایل به گریه کردن ما برای شهدا نیستند بلکه مایل هستند ارزش‌هایی را که خلق و تولید کردند، حفظ شود.
وی افزود: از ۷۰ دستگاه استان، ۷۰ رابط پژوهشی نیاز داشتیم که ۶۹ رابط به ما معرفی شده و تنها سازمان تبلیغات اسلامی تاکنون رابط خود را به ما معرفی نکرده است.
ناصرپور اضافه کرد: در زمان دفاع مقدس، ۱۵ تا ۱۶ عملیات نظامی در سه ماهه ابتدایی سال انجام شده که موفقیت‌هایی را در پی داشته است.
وی با اشاره به این‌که نقش رزمندگان لرستانی در عملیات بیت‌المقدی فوق‌العاده است، عنوان کرد: در زمان عملیات بیت‌المقدس تیپ ۵۷ لرستان هنوز تشکیل نشده بود، چهار گردان از سلحشوران جان برکف شامل گردان ابواالفضل، گردان جندالله، گردان مشترک با ارتش و یک گردان دیگر در شلمچه تشکیل شد، اولین کسانی‌که در مسجد خرمشهر به برگزاری جشن به‌مناسبت فتح خرمشهر پرداختند گردان‌های لرستانی‌ها بودند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ادامه داد: هدف از تشکیل ستاد گرامیداشت سوم خرداد حفظ آثار، ارزش‌ها و فرهنگ ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت است.
وی تصریح کرد: اگر ما نتوانیم این فرهنگ را در جامعه ساری و جاری کرده و نتوانیم آن‌را به نسل‌های بعدی انقلاب منتقل کنیم، به‌ازای هر ذره کاهش ارزش‌های در جامعه، می توانیم شاهد سُست شدن ذره‌ذره پایه‌های نظام باشیم، این یک واقعیت است که همه مسئولان و دستگاه‌ها باید به آن توجه داشته باشند.
ناصرپور با بیان این‌که عقب‌روی در هر ارزش مساوی است با عقب‌روی و سُست شدن پایه‌های نظام، ادامه داد: هدف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گرامی‌داشت این ایام تلاش برای حضور حداکثری مردم و آشنا کردن جوانان با این مقوله است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به این‌که برخی از مردم از شهدای ما فقط نام آ‌ن‌ها را می‌دانند و نمی‌‍دانند شهدای ما چه کارهایی را انجام داده‌اند، اظهار کرد: از دستگاه‌های فرهنگی خواهش داریم که این موضوع را جزء اولویت‌های کاری خود قرار دهند، توجه ویژه به درس‌ها و عبرت‌ها و به‌ویژه دست‌آوردهای این حماسه تاریخی جزء سیاست‌های کاری دستگاه‌های فرهنگی ما باید باشد.
وی با اشاره به این‌که ۱۵ تیپ سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی در عملیات بیت‌المقدس شرکت کردند، اظهار کرد: باید نقش دست آوردهای دفاع مقدس به‌ویژه در حوزه سیاست‌های خارجی و داخلی، برای مردم و جامعه تبیین شود.
انتهای پیام//
کد مطلب: 245847
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...