داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
معاون توسعه بنیاد:
زبان هنر، بهترین زبان برای انتقال مفاهیم ایثارگری است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳
در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر ایثار در کرمانشاه، معاون توسعه منابع انسانی بنیاد گفت: هنرمندان بایستی با زبان هنر، واژه ایثار را برای آحاد مردم به‌گونه‌ای مفهومی بیان کنند.
زبان هنر، بهترین زبان برای انتقال مفاهیم ایثارگری است
 
به گزارش ایثار «واحد کرمانشاه» مراسم اختتامیه ششمین جشنواره سراسری تئاتر ملی ایثار به میزبانی استان کرمانشاه، عصر دوشنبه 24 اردیبهشت‌ماه در تالار مجموعه فرهنگی هنری انتظار به کار خود پایان داد.
در این مراسم که حجج‌الاسلام کاویانی راد معاون فرهنگی بنیاد و عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه، معاونین ستادی بنیاد استان و گروه‌های نمایشی شرکت‌کننده در این جشنواره حضور داشتند، منصور میر مرادی معاون توسعه و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سخنانی با تجلیل از مقام والای شهدای گرانقدر به‌ویژه شهدای دیار کرمانشاه گفت: شهدا رفتند تا سایه امنیت بر سر کشور باشد و جامعه اسلامی‌مان در آرامش و آسایش راه رشد و تعالی و پیشرفت و ترقی را به‌درستی پیماید.
معاون توسعه بنیاد گفت: ایثارگران عزیز، یادگاران دوران دفاع مقدس و سال‌های حماسه و خون هستند و امروز نیز بار انتقال فرهنگ غنی و ارزشمند ایثار و شهادت به نسل‌های آینده‌ساز کشور را بر این عزیزان عهده‌دارند.
میر مرادی سپس با تشکر از مدیران ارشد استان، معاونین استاندار، مدیرکل و کارکنان بنیاد استان، به خاطر برگزاری مطلوب و مناسب این جشنواره افزود: انصافاً معاون فرهنگی بنیاد، به‌درستی استان کرمانشاه را برای برگزاری این جشنواره انتخاب کرده‌ است، چراکه استان کرمانشاه، استانی بافرهنگ عشق‌ورزی و مهرورزی، با مردمانی خوب و خونگرم و مردمانی که در دوران دفاع مقدس هم میزبان شهدا و رزمندگان بوده‌اند و هم خود در کنار این میزبانی‌ ثابت و استوار درصحنه‌های مختلف دوران هشت سال مقدس حضورداشته‌اند.
معاون توسعه بنیاد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: هنر چیزی نیست که ما بخواهیم درباره آن سخن بگوییم بلکه این هنرمندان هستند که باید بتوانند با زبان هنر ایثار را برای آحاد مردم به‌گونه‌ای مفهومی بیان کنند که ایثار به‌خوبی در جامعه  قابل درک و فهم باشد.
وی افزود: زبان هنر ازجمله اقدامات بزرگی است که می‌تواند زبان گویای مناسبی برای جامعه باشد و حقیقتاً ‌زبانی بهتر از زبان هنر نیست چراکه فرهنگ کشور ما با این نوع زبان و این نوع هنر یعنی تئاتر، تأثیرپذیری بیشتری دارد.
میر مرادی ادامه داد: هنر تئاتر بدون منابع انسانی معنا پیدا نمی‌کند و این بدان معنی است که ارزش این هنر به این سرمایه است و هر کس در این مسیر قلم می‌زند ارزشمند است و لذا زبان هنر بهترین زبان برای انتقال مفاهیم ایثارگری و ارزشی در جامعه است.
معاون توسعه بنیاد با تأکید بر این نکته که حرکت بزرگ شما هنرمندان در این جشنواره به نحوی بوده است که بنیاد خود را مکلف کرده که به این موضوع ورود پیدا کند و به همین خاطر وظیفه خود می‌دانم که از سوی ریاست عالی بنیاد از زحمات و تلاش‌های شما عزیزان تشکر کنم.
این مقام مسئول در بنیاد در پایان یادآور شد: آثار هنری همیشه در جامعه ماندگار است و لذا مسئله مهمی همچون جنگ علی‌رغم هزینه و تخریب‌هایی که به همراه دارد، خود حامل ارزش‌های ناب و گران بهایی است که ماندگار شده و فرهنگ و ادبیات یک کشور را شکل می‌دهد و ما قدردان زحمات شما عزیزان هستیم.
شایان‌ذکر است: در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه ضمن خوش‌آمد گویی به میهمانان، به قرائت پیام نماینده ولی‌فقیه، معاون رئیس‌جمهور و ریاست عالی بنیاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی پرداخت.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 245902
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...