داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
با معرفی نفرات برتر؛
ششمین جشنواره ملی تئاترایثاردر کرمانشاه به کار خود پایان داد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴
کرمانشاه- ششمین جشنواره ملی تئاترایثار با معرفی نفرات برتر در کرمانشاه به کار خود پایان داد.
ششمین جشنواره ملی تئاترایثاردر کرمانشاه به کار خود پایان داد
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه، ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار با معرفی نفرات و گروه های هنری برتردر محل مجتمع فرهنگی و هنری انتظار کرمانشاه به کار خود پایان داد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید کشور در این مراسم هنر را یک ابزار  اثرگذار برای تجلی مفاهیم مهمی مانند ایثار و فداکاری دانست و گفت: نسل جوان ما امروز به شدت نیاز دارد با کمک ابزار هنر از ایثار و فداکاری‌هایی که در گذشته صورت گرفته باخبر شود.
حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد تصریح کرد: یکی از مهمترین هنرهایی که می‌تواند تجلی بخش فرهنگ ایثار باشد، تئاتر است.
وی گفت: تئاتر به شیوه‌ای هوشمندانه و با سلیقه این مفاهم را منتقل و مخاطب را جذب می کند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید کشور گفت: تئاتر با بهره گیری از هوش هیجانی، کلامی و حرکتی و با بکارگیری طبع سلیم انسانی مفاهیم را به بهترین شکل به مخاطب خود منتقل می کند.
در ادامه سید منصور میرمرادی، معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید کشور با بیان اینکه هنر می‌تواند با یک ادبیات ماندگار زبان گویای هر موضوعی برای جامعه باشد، خاطرنشان کرد: هیچ چیز موثرتر از هنر و از جمله تئاتر برای انتقال مفاهیمی مانند ایثار و شهادت نیست.
وی از ایثار نیز به عنوان واژه ای یاد کرد که سرشت انسانیت است و از زمان خلقت با بشر بوده و افزود: جنگ اگرچه خانمان سوز است و خرابی به همراه دارد، اما ارزش‌های آن مانند فرهنگ ایثار و شهادت می‌تواند به یک ادبیات و هنر ماندگار برای تاریخ تبدیل شود.
میرمرادی با بیان اینکه فرهنگ کشور ما با هنرهای اینچنینی آمیخته است، تاکید کرد: تئاتر از مهمترین هنرهایی است که می تواند منتقل کننده فرهنگ ایثار و شهادت باشد.
به گفته معاون بنیاد شهید کشور، مهمترین سرمایه‌های تئاتر نیز نیروی انسانی آن است که همه مکلف به حمایت از آنها هستیم تا بتوانیم با کمک آنها گفتمان ایثار و فداکاری را ترویج دهیم.
محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی و اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: کسانی‌که امروز برای فرهنگ ایثار وشهادت هنرنمایی می کنند ادامه دهنده راه شهیدان هستند و امید است بتوانند این رسالت عظیم خود را به بهترین شکل انجام دهند.
وی با بیان اینکه شهیدان با ایثار و شهادت خود به واژه هنر معنا بخشیدند، افزود: امروز ما بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ ایثار و شهادت محتاجیم، زیرا تاریخ نشان داده هر وقت که به این فرهنگ تاسی جستیم توانستیم از مسیرهای سنگلاخی در کشور به سلامت عبور کنیم.
الهی تبار از پیشینه غنی کرمانشاه در حوزه فرهنگ، تاریخ و تمدن یاد کرد و گفت: باید تلاش کنیم این چهره زیبا را نه تنها به ایران بلکه به کل جهان معرفی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: باید غبارهایی که بر چهره کرمانشاه نشسته و طعم تلخ جنگ تحمیلی بر آن اثر گذاشته را بزداییم.
در ادامه حجت الاسلام هادی عسکری، مدیرکل بنیاد شهید استان کرمانشاه نیز گفت: ایران در حوزه هنر قدمت زیادی دارد که نمونه آن را می توانیم در مقاومت، هشت سال جنگ تحمیلی و تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده ببینیم.
وی زبان هنر را بهترین زبان برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دانست که جشنواره هایی از این دست می تواند این هنر را تقویت کند.
لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از نفرات و گروه های هنری برتر این جشنواره تقدیر شد.
 
کد خبر 4297020
کد مطلب: 245936
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...