بیمه و معافیت‌ مالیاتی از مزایای جذب ایثارگران است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی بیان کرد: بیمه و معافیت‌ مالیاتی از مزایای جذب ایثارگران توسط کارآفرینان و کارفرمایان است.
بیمه و معافیت‌ مالیاتی از مزایای جذب ایثارگران است
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی ظهر امروز 25 اردیبهشت در نخستین سفر از دور دوم سفر شهرستانی در نشست کارگروه اشتغال و گلزار ها درگز که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، به وضعیت جامعه ایثارگری این شهرستان اشاره کرد و افزود: در این شهرستان هفت فرزند شهید که سه نفر در سطح کارشناسی و دو نفر با مدرک فوق دیپلم حضور دارند. همچنین 51 فرزند جانباز جویای کار نیز در استان حضور دارند.
وی خاطر نشان کرد: سه گزینه تشویقی برای جذب فرزندان شهدا و ایثارگران در نظر گرفته است که شامل بیمه، معافیت مالیاتی و پرداخت کمک هزینه های آموزشی است.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی بیان کرد: اگر شرکت یا موسسه ای فرزند ایثارگر را جذب کند به ازای میزان حقوقی که به فرزند ایثارگر می دهند مالیات آن شرکت کسر می شود.
صدیقه خدیوی نیز در ادامه با ارائه جزئیات مزار شهدا گفت: شهرستان درگز 333 مزار شهید دارد که از این تعداد 238 مزار مرمت و 95 مزار شهید مرمت نشده است و این موضوع نیازمند توجه ویژه مسئولین است.
معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ادامه داد: شهرستان درگز 66 گلزار شهید دارد که 44 گلزار شهدا ساماندهی نشده است، لذا با توجه به اهمیت گلزار شهدا، بهسازی این مکان های مقدس ارتباط مستقیمی با ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت دارد.
وی در خصوص مسکن ایثارگران خاطرنشان ساخت: 250 ایثارگر درگزی در اولویت دریافت زمین برای ساخت مسکن هستند که باید بستر واگذاری زمین در این شهرستان با همکاری دستگاه های ذیربط مهیا شود.
معاون تعاون بنیاد خراسان رضوی ادامه داد: مناسب سازی برای جانبازان در ادارات انجام شده است اما به صورت صد درصد کامل نشده که این موضوع باید به صورت جدی پیگیری شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 245942