داخلی صفحه سمنان خبر
 
برای تقرب به شهدا باید سیره و سلوک شهدا را عمیق‌تر بشناسیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
ما باید شهدا را بهتر و عمیق‌تر بشناسیم و بدانیم چه اهداف و آرمانی را دنبال می‌کردند تا بتوانیم خودمان را به آنان نزدیک‌تر کنیم.
برای تقرب به شهدا باید سیره و سلوک شهدا را عمیق‌تر بشناسیم
 
به گزارش ایثار واحد سمنان، حضرت آیت ا. شا‌هچراغی، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه سمنان که جهت شرکت در جلسه شورای اداری شاهرود روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷ به این شهرستان سفرکرده بود پس از اتمام جلسه به‌اتفاق رضایی، رئیس بنیاد شهرستان در راستای طرح سپاس با والدین دو تن از شهدا به نامهای احمد اکبری و حسن نادعلی دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این نشست صمیمانه حضرت آیت ا. شاهچراغی ضمن شنیدن درد دل‌ها ، خاطرات والدین شهدا و تجلیل از جان‌فشانی شهیدان و خانواده‌های بزرگوار آنان طی بیاناتی کوتاه یادآور شد:
شهدا به‌سادگی به مقام تقرب الهی نائل نیامدند بلکه با مجاهدت، ریاضت و تهذیب نفس موردعنایت و گزینش خداوند قرار گرفتند. وی افزود: ما اگر بخواهیم خودمان را به شهدا نزدیک کنیم و عملاً پیرو اهداف و ارمان آنان باشیم باید با شناختی عمیق‌تر از شهدا،  سیره و سلوک و خصوصیات اخلاقی و روحی آنان را موشکافی کرده و الگویی تمام‌عیار برای خودمان بسازیم تا بتوانیم شبیه آنان شویم.
اضافه می‌نماید در این دیدارها حسینی، نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، هاشمی، فرماندار شهرستان، حجت‌الاسلام شکری، مدیرکل سازمان تبلیغات استان، ائمه جمعه شاهرود، میامی و ارجمند و معاون تعاون بنیاد شهرستان نیز حضور داشتند.
کد مطلب: 245947