​معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:
هنرمندان، مفهوم بلند ایثار را به زیبایی بازنمایی کنند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از هنرمندان خواست که مفهوم بلند ایثار را به زیبایی بازنمایی کنند.
هنرمندان، مفهوم بلند ایثار را به زیبایی بازنمایی کنند
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام محمد حسن کاویانی راد عصر روز دوشنبه 24 اردیبهشت‌ماه در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره سراسری تئاتر ملی ایثار که به میزبانی استان کرمانشاه برگزار شد با بیان اینکه برای تلاشگران و هنرمندان عرصه تئاتر دو شاخصه مهم، ضروری است، گفت: هوشمندی نخستین ویژگی هنرمندان تئاتر است و اگر برای انسان 7 نوع هوش را در نظر بگیریم، هنرمندان تئاتر باید دارای سه نوع هوش حرکتی، کلامی و هیجانی بوده و از آن بهره‌گیری کنند.
حجت‌الاسلام کاویانی راد افزود: هنر تئاتر یک ابزار بسیار هوشمندانه و خاص است و شاید این ویژگی در دیگر رشته‌ها وجود نداشته باشد و امروز باید مفاهیم بلندی چون ایثار را به صورتی بسیار هوشمندانه به جامعه و نسل‌های بعد منتقل کنیم.
معاون فرهنگی بنیاد در بخش دیگری از سخنان خود از وجود یک طبع سلیم و انسانی به‌عنوان شاخصه دوم هنرمندان تئاتر یاد کرده و خاطرنشان کرد: نباید مفاهیم زیبایی چون ایثار را با بدسلیقگی عرضه کرد و این متاع گرانبها را به‌گونه‌ای کم ارزش جلوه داد لذا این طبع سلیم می‌تواند ما را در مسیری صحیح و درست به‌خوبی راهنمایی کند.
وی از هنرمندان درخواست کرد: مفاهیم زیبا را که امروزه دغدغه اساسی جوانان است را به‌درستی و با طبع انسانی تولید و بازنمایی کنند.
حجت‌الاسلام کاویانی راد با اشاره به میزبانی خوب کرمانشاه برای این مراسم افزود: کرمانشاه سرزمینی پربرکت با مردمانی جوانمرد ومهربان است که در طول دوران دفاع مقدس ایثار و فداکاری فراوانی انجام دادند.
وی در پایان ضمن تشکر از برگزار کنندگان ششمین جشنواره تئاتر ملی ایثار گفت: از تک‌تک شرکت‌کنندگان و گروه‌های نمایشی تقدیر و تشکر ویژه دارم که به  موضوع ایثار به عنوان نیاز مهم کشور در عرصه فرهنگ توجه داشتند.
گفتنی است، در پایان این جشنواره هیئت‌داوران نفرات و گروه‌های برتر نمایشی را معرفی کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 245957
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...