​معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد:
زبان هنر، بهترین زبان برای انتقال مفاهیم ایثارگری است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۲
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هنرمندان با زبان هنر، واژه ایثار را برای آحاد مردم به‌گونه‌ای مفهومی بیان کنند.
زبان هنر، بهترین زبان برای انتقال مفاهیم ایثارگری است
 
به گزارش «ایثار»، سید منصور میرمرادی، عصر روز دوشنبه 24 اردیبهشت‌ماه در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره سراسری تئاتر ملی ایثار به میزبانی استان کرمانشاه گفت: ایثارگران عزیز، یادگاران دوران دفاع مقدس و سال‌های حماسه و خون هستند و امروز نیز وظیفه انتقال فرهنگ غنی و ارزشمند ایثار و شهادت به نسل‌های آینده‌ساز کشور را به عهده‌ دارند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد سپس با تشکر از برگزاری مطلوب و مناسب این جشنواره افزود: معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد میزبان شایسته‌ای برای برگزاری این جشنواره انتخاب کرده‌ است، چراکه استان کرمانشاه، استانی با فرهنگ عشق‌ورزی و مهرورزی، با مردمانی خوب و خونگرم است و مردم این استان در دوران دفاع مقدس هم میزبان شهدا و رزمندگان بوده‌اند و هم خود در کنار این میزبانی‌ ثابت و استوار در صحنه‌های مختلف دوران هشت سال دفاع مقدس حضور داشته‌اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: هنرمندان با توانایی های خاص خود، می‌توانند با زبان هنر ایثار را برای آحاد مردم به‌گونه‌ای مفهومی بیان کنند به نحوی که مفهوم ایثار به‌خوبی در جامعه قابل درک و فهم باشد. زبان هنر زبان گویا و مناسب جامعه است و ‌زبانی بهتر از زبان هنر برای بیان حقایق نیست چراکه فرهنگ کشور ما با این نوع زبان تأثیرپذیری بیشتری دارد.
میرمرادی ادامه داد: هنر تئاتر بدون منابع انسانی معنا پیدا نمی‌کند و این بدان معنی است که ارزش این هنر به این سرمایه ارزشمند است و هر کس در این مسیر گام بر می‌دارد سرمایه‌ای ارزشمند است. 
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد در پایان یادآور شد: آثار هنری همیشه در جامعه ماندگار است و لذا مسئله مهمی همچون جنگ علی‌رغم هزینه و تخریب‌هایی که به همراه دارد، حامل ارزش‌های ناب و گران بهایی است که ماندگار شده و فرهنگ و ادبیات یک کشور را شکل می‌دهد و از این جهت نیز قدردان زحمات هنرمندانی هستیم که در این مسیر قدمی برداشته‌اند.
شایان‌ذکر است در ابتدای این مراسم پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران قرائت شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 245961
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...