داخلی صفحه تهران خبر
 
آیین رونمایی فیلم «به سوی روزهای خوشبختی» برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷
فیلم «به سوی روزهای خوشبختی» با حضور مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، عوامل و بازیگران این فیلم و جمعی از ایثارگران در فرهنگسرای ارسباران رونمایی شد.
آیین رونمایی  فیلم «به سوی روزهای خوشبختی» برگزار شد
 
به گزارش «ایثار تهران»، در این مراسم غلامرضا مقدم جانباز 55 درصد دفاع مقدس و کارگردان فیلم «به سوی روزهای خوشبختی»، گفت: هر چند ساخت این فیلم با مشکلات و خستگی فراوان همراه بود اما به عنوان نخستین  فیلم سینمایی  که آن را کارگردانی نمودم تجربه بسیار ارزشمندی بود.
وی با اشاره به موضوع و محوریت اصلی این فیلم اظهار داشت: شاخص ترین چیزی که در این اثر به آن پرداخته شده، در آمیختن مسئله دفاع مقدس و فرهنگ بومی مردم لرستان است که مخاطب را وا می دارد لحظه به لحظه این فیلم را با دقت دنبال نماید.
کارگردان فیلم «به سوی روزهای خوشبختی»، همچنین از همه مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران به ویژه حمید علی صمیمی، مدیر کل پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، نادر نصیری مدیر کل بنیاد تهران بزرگ و علیرضا اکبری، رئیس روابط عمومی بنیاد تهران که وی را در خلق این اثر همراهی کردند تقدیر کرد.

 

 
وی همچنین از دکتر قائد رحمت به عنوان مردی که در نشر و گسترش فرهنگ غنی قوم لر زحمات زیادی را بر جان خریده است، و همه هنرمندان و درست اندرکاران این فیلم قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و حمید علی صمیمی مدیر کل پیشین این بنیاد نیز با بیان بخشی از مشکلات پیش روی تدوین و تولید این اثر سینمایی و لزوم حمایت از آثار تولیدی هنرمندان در عرصه دفاع مقدس، بر تلاش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و از استفاده از هنر در گسترش این فرهنگ غنی تاکید کردند.

 

 
گفتنی است، فیلم «به سوی روزهای خوشبختی»، داستان یک فرد یهودی ایرانی الاصل به نام دانیل است که سالها در خارج از کشور زندگی کرده و با آغاز جنگ تحمیلی از سوی عراق و کشورهای حامی صدام، قصد دارد به عنوان خبرنگار برای پوشش خبری وقایع جنگ به ایران برگردد که در این مسیر با دکتر سعید که وی هم قصد عزیمت به ایران را دارد بر خورد می کند.

 

 
او با ورود به ایران و بازگشت به زادگاهش خرم آباد، دوران کودکی و خاطراتش برایش بازنمایی می شود.
 


گوشواره، دختر کدخدا ملک که ناف بر پسر عمویش رضاست و دوست دوران کودکی دکتر سعید در مسیر این آشنایی قرار می گیرد.

 

 
میرزا شخصی سالوس و با سیاست می باشد و قصد دارد گوشواره را برای پسرش به همسری درآورد که در مسیر داستان سعید و دانیال درگیر ماجرا می شوند.

 


 
روایت های تو در تو از دفاع مقدس، عشق و شهادت و استفاده از جغرافیا، طبیعت و فرهنگ قوم لر، از نقاط برجسته و متمایز این اثر است.
انتهای پیام/
 
 
 
 
کد مطلب: 245962
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...