داخلی صفحه قزوین خبر
 
مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قزوین:
نقش شهدای روحانی در جبهه‌ها تاثیرگذار بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۲
نقش شهدای روحانی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تاثیرگذار بود.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، در راستای برگزاری کنگره‌ی 3 هزار شهید استان قزوین، یادواره شهدای روحانی و مداح استان قزوین با حضور مسوولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام علی معبودی مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت:
قبل از برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان قزوین، یادواره‌های مختلفی در سطح استان قزوین با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین شیره‌ی شهدا برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین نیاز جامعه است، گفت: اگر رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس به پیروزی رسیده به برکت این فرهنگ بوده به همین دلیل  اشاعه‌ی آن در سطح جامعه ضروری است.
معبودی با بیان اینکه روحانیون در هشت سال دفاع مقدس نقش بسزایی داشتند، افزود: آنها رهبری فکری و اعتقادی رزمندگان در این دوران و حتی در زندان‌های رژیم بعث را همانند شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی‌اکبر ابوترابی بر عهده داشتند.
مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین، هدایت معنوی و روحی و دمیدن روح حماسی و شجاعت در بین رزمندگان اسلام را از دیگر اقدامات روحانیون در هشت سال دفاع مقدس برشمرد.
وی با بیان اینکه نقش شهدای روحانی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل  تاثیرگذار بود، افزود: هدایت فکری و فرهنگی، تربیت و تشویق مردم به حضور در جبهه‌ها از دیگر نقش‌های آنها بوده است.
این مسوول با اشاره به اینکه امکانات نظامی ما در جنگ تحمیلی حداقل بوده است، گفت: با این شرایط رزمندگان و شهدا توانستند شجاعانه و با شهامت برابر دشمنان مبارزه کنند و به پیروزی برسند.
معبودی با بیان اینکه شهدای روحانی مانند میثمی‌ها و علمی‌ها در جنگ فرماندهی می‌کردند، گفت: آنها در سخت‌ترین شرایط و تنگناها با فرماندهی عملیات‌ها مقاومت و ایستادگی رزمندگان برابر دشمنان را ارتقا می‌دادند.
وی افزود: به عنوان مثال در عملیات والفجر 8، 30 تن ازروحانیون غواصی می‌کردند تا بتوانند نقش خود را در این عملیات به درستی ایفا کنند.
مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: امروز نیز باید روحانیون در جنگ فرهنگی و اقتصادی نقش خود را به درستی ایفا کنند تا در این جنگ برابر دشمنان به پیروزی دست یابیم.
در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام علی نعمت‌ا‌للهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: شهدای روحانی و مداح حق بزرگی بر گردن ما دارند زیرا امروز هر آنچه را به دست آوردیم مرهون جانفشانی‌های آنها است.
وی افزود: شهدای روحانی از نظر قشری نسبت به سایر اقشار جامعه بالاست و این مطلب بیانگر نقش والای آنها در پیروزی دفاع مقدس بوده است.
نعمت‌ا‌للهی با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره‌های شهدا گفت: این یادواره‌ها بهانه‌ای است تا به ما تلنگری بزند که رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدا را فراموش نکنیم به همین دلیل باید برپایی چنین مراسم‌هایی در سطح جامعه متداوم باشد.
گفتنی‌ است: در این یادواره غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین حضور داشتند.
کد مطلب: 245963
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...