داخلی صفحه تهران خبر
 
امروز مسیر ایثار در صحنه های علمی ادامه دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶
مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز فرزندان همان ایثارگرانی که در فتح خرمشهر حماسه آفریدند در جبهه‌ های دیگری حماسه‌ آفرینی می‌کنند و مسیر ایثار را این بار در صحنه‌های علمی ادامه داده‌اند.
امروز مسیر ایثار در صحنه های علمی ادامه دارد
 
به گزارش «ایثار تهران»، دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران و گرامیداشت فتح خرمشهر، روز گذشته با حضور محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران،  فداحسین محمدی مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت علوم، محمدعلی فقیه مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران و نورچه ای معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ روز گذشته در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.
در این مراسم، دکتر محمدعلی فقیه مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران با ذکر خاطراتی از حماسه دفاع مقدس، گفت: پدران عزیزانی که قرار است از آن‌ها تقدیر شود، در زمان فتح خرمشهر حماسه آفریدند و کشور را نجات دادند، نماد پیروزی حق علیه باطل در خرمشهر هستند.
وی افزود: امروز ما در خدمت فرزندان همان ایثارگران، به عنوان ایثارگرانی که در جبهه‌های دیگری حماسه‌ آفرینی می‌کنند، هستیم. کسانی که پا جای پای همان پدران گذاشته‌اند و مسیر ایثار را این بار در صحنه‌های علمی ادامه داده‌اند.  
مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: همین همایش تجلیل، در حقیقت نمادی است از تحقق فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در 32 سال پیش که ایشان پیش بینی دقیقی کردند که در آینده این فرزندان فرهیخته باید بیایند و انشاالله اداره کشور را در دست بگیرند.
رحمت اله اللهیاری مدیر کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران نیز گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر تحت پوشش دانشگاه تهران 3941 نفر، کارکنان شاهد و ایثارگر 642 نفر و اعضای هیات علمی شاهد و ایثارگر این دانشگاه 193 نفر هستند و در مجموع خانواده شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران 4776 نفر هستند.
وی با تشریح جمعیت دانشجویان تحت پوشش در مقاطع مختلف تحصیلی و نوع ایثارگری، اظهار کرد: با احتساب ورودی‌های 5 درصدی امسال، ما میزبان حدود 5 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران هستیم.
اللهیاری تاکید کرد: همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران هر ساله مقارن با سالروز فتح خرمشهر، حماسه دلیر مردان عرصه جهاد و شهادت، برگزار می شود و امسال دهمین دوره این رویداد با توجه به تقارن با ماه مبارک رمضان، کمی زودتر برگزار شد.
مدیر کل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با اشاره به روند انتخاب دانشجویان ممتاز و نمونه شاهد و ایثارگر، گفت: از میان 44 دانشجوی حائز شرایط، 2 دانشجوی نمونه، 7 دانشجوی ممتاز  و 35 دانشجوی شاهد و ایثارگر نیز به عنوان شایسته تقدیر، امروز مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
وی در پایان افزود: تلاش ما تقدیر از دانشجویان نمونه و ممتاز است و برنامه های بسیار خوبی در دست اجرا است که امیدواریم بتوانیم با حمایت همه مسئولان امر، سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر را ارتقا دهیم و از افت تحصیلی دانشجویان آنان پیشگیری کنیم. امروز افتخار می‌کنیم که بسیاری از دانشجویان نمونه و ممتاز در سطح دانشگاه تهران از دانشجویان شاهد و ایثارگر هستند.
در ادامه این مراسم، با حضور مسئولان حاضر، از فائزه نوری خاکی، اکرم نوری کمری، محمدصادق فراهانی، عباس درودی نیا، سجاد موقر سراجی، هادی افسانه، مریم قهرودی، مهسا نوری و شهناز اسدی نیا به عنوان دانشجویان نمونه و ممتاز و همچنین 35 دانشجوی شاهد و ایثارگر شایسته تقدیر، تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 245968