استاندار استان کهگیلویه وبویراحمد:
ادارات کهگیلویه و بویراحمد ملزم به اجرای قانون استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ادارات کهگیلویه و بویراحمد ملزم به اجرای قانون استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران هستند.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج، علی محمد احمدی استاندار استان کهگیلویه وبویراحمد ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران در یاسوج ظهر امروز در نشست شورای  امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به استخدام خانواده‌های شهدا و امور ایثارگران اظهار کرد: توجه به استخدام و مشکلات ایثارگران و خانواده شهدا توجه به نیاز یک قشر خاص نیست بلکه توجه به یک فرهنگ ماندگار و راهبردی است که می‌تواند راهگشای کشور باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بقای انقلاب و نظام توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است که توجه به نیاز عمومی این قشر جامعه لازم است و باید برای رفع مشکلات آنها نهایت حساسیت را به خرج دهیم.

وی بر لزوم اجرای قانون به‌کارگیری فرزندان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در مشاغل دولتی و ایجاد اشتغال برای این افراد تأکید کرد و افزود: ابهاماتی در قانون نیست و تمام ابعاد به‌کارگیری نیرو در قانون آمده است اما متأسفانه دستگاه‌های استان سهواً یا عمداً این قانون را اجرا نمی‌کنند و شاهد بی‌توجهی دستگاه‌ها به ماده 21 قانون استخدام فرزندان شهدا و ایثارگر هستیم.

این مسؤول بیان کرد: باید این فرهنگ‌سازی ایجاد شود که استخدام و اشتغال تنها در حوزه اداری امکان‌پذیر نیست و باید نگاه به اشتغال در حوزه ایثارگران و حوزه‌های دیگر عوض شود، ضمن اینکه دولت باید زمینه و فرصت‌های اشتغال را فراهم کند.
وی عنوان کرد: ماده 21 قانون استخدام، تبصره و بندهای این قانون طی نامه‌ای به ادارات ارسال می‌شود و همه دستگاه‌ها ملزم به اجرای این قانون می‌شوند.

احمدی بیان کرد: رونوشت نامه الزام دستگاه‌ها به اجرای قانون استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران به سازمان بازرسی ارسال شود و اگر دستگاه‌ها این قانون را اجرا نکنند به عنوان سرپیچی و تمرد از قانون لحاظ می‌شود.

وی افزود: مسئولیت پذیری در خصوص امور ایثارگران در دستگاه های اجرایی کار کوچکی نیست و شما مسئولیت ارائه خدمات به بازماندگان  کسانی را برعهده گرفته اید که با نهایت فداکاری جان خود را در راه دین، انقلاب، نظام، مردم و تمامیت ارضی کشور فدا کرده اند.

وی با تاکید به اینکه، مشاورین امور ایثارگران دردستگاه های اجرایی باید قانون جامعه ایثارگری را با جزئیات کامل بدانند و طبق آن پیگیر امور آنها باشند، تاکید کرد: اگر در جایی نسبت به حقوق جامعه ایثارگر، خانواده معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان کوتاهی می شود با جدیت مقابله کنید.

احمدی با اشاره به اینکه، قوانین جامع مربوط به جامعه ایثارگر که از سال ۹۰ تدوین و ابلاغ شد اما در دولت تدبیر و امید عملیاتی گردید، بسیار شفاف و روشن است، تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی استان باید نسبت به قانون جامع ایثارگری مسلط بوده و آن را تمام و کمال اجرا کنند.

استاندار بیان کرد: متاسفانه در جایی دیده می شود که مدیر در دستگاه اجرایی به راحتی حق ایثارگران را دور زده و توجه به قانون و حقوق جامعه ایثارگر نکرده است و با دور زدن ایثارگر واقعی، افرادی از اقوام خود و یا سفارش شده را بکار گرفته است.

وی یادآور شد: البته خوشبختانه چنین مدیرانی در استان شناسایی و برکنار شده و یا در شرف برکناری هستند و قطعا نسبت به افراد بکار گرفته شده هم قانون اعمال خواهد شد. 

استاندار بیان کرد: متاسفانه در جایی هم ایثارگر واقعی حق و حقوق آن پایمال شده و از مزایای ایثارگری هیچ بهره نگرفته است و اما کسانی هم درجایی برای خود بدون داشتن رزمندگی و ایثارگری از مزایای آن بهرمند شده اند. 

استاندار به تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر در دستگاه های اجرایی تاکید کرد و اظهار داشت: به زودی جلسه ای با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و مشاورین ایثارگر برگزار خواهد شد و نسبت به اجرای قانون جامعه ایثارگر در آن دستگاه باید گزارش کار وعملکرد ارائه دهد.

احمدی تاکید کرد: مجتمع توانبخشی جامعه ایثارگران پیگیری شود و در نامگذاری میادین، خیابان ها و مکان ها که بر عهده شورای نامگذاری است، عدالت رعایت شود.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری نیز گفت: برگزاری آیین های یادواره شهدای این استان به زودی ساماندهی می شوند.

سید محمدکاظم نظری اظهار داشت: یادواره های برگزار شده توسط دستگاه های اجرایی استانی یا شهرستانی در تمامی نقاط کهگیلویه و بویراحمد باید باکیفیت تر و در شأن شهیدان باشد.

وی افزود: مسئولان اجرایی کشور واستان اهتمام ویژه ای به کاهش مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هم گفت: نیازهای جامعه ایثارگری استان احصا شود زیرا در این صورت بهتر می توان آنها را پیگیری و اجرا کرد.

جعفر گوهرگانی اظهار داشت: تحقق این امر مهم سبب افزایش و بهبود ارائه خدمات به جامعه ایثارگری در استان خواهد شد.

وی افزود: آن عده از فرزندان شهدا و ایثارگران  که در قالب طرح کارورزی در دستگاه های اجرایی این استان فعالیت می کنند هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند.

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، بیش از ۹ هزار جانباز و ۳۱۷ آزاده تقدیم نظام و انقلاب کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 246062