برگزیدگان ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار معرفی شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳
برگزیدگان ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار با حضور حجت الاسلام کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مسئولان شهر و استان کرمانشاه، هنرمندان و شرکت‌کنندگان معرفی شدند.
برگزیدگان ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار معرفی شدند
 
به گزارش «ایثار»، برگزیدگان ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در دو بخش خیابانی و صحنه‌ای معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند. اسامی برگزیدگان این رویداد هنری به شرح زیر است:
موسیقی
رتبه اول: هیئت داوران جایزه این بخش را شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش عاشقانه‌های جنگ آقای احمد جعفری و علی خاتمی از استان ایلام اهدا کرد.
رتبه دوم: هیئت داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش تابیکران دریا به آقای غلامرضا احمدی از استان بوشهر اهدا کرد.
رتبه سوم: هیئت داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش بیست و هفت روز به آقای محمود جعفری از استان اصفهان اهدا کرد.
طراحی فضا و لباس
رتبه اول: هیئت داوران جایزه این بخش را شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح نمایش یادگاری آقایان میلاد حسین زاده و محمد رضا پور علی از گیلان اهدا کرد.
رتبه دوم: هیئت داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح نمایش لازمان لا مکان خانم مارال ایزد بخش از استان بوشهر اهدا کرد.
رتبه سوم: هیئت داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح نمایش عاشقانه‌های جنگ آقای مصطفی کولیوندی و خانم سعیده عبدالهی از ایلام اهدا کرد.
بازیگری زن
جایزه ویژه خردسال: هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از بازیگر خردسال نمایش «امن‌ترین حرم دنیا» بهار بوریایی تقدیر به عمل آورد.
تقدیر: هیئت داوران پس از بررسی آثار حاضر در جشنواره از هریک از بازیگران نمایش‌های زیر با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون ترتیب اولویت تقدیر به عمل آورد.
۱- مارال ایزد بخش بازیگر نمایش «لازمان و لامکان» از استان بوشهر
۲- مرجان قاسمی بازیگر نمایش «انتخاب» از استان فارس
۳- دلارام ترکی بازیگر نمایش «جنگ به وقت عاشقی» از استان تهران
۴- فاطمه مهدی آبادی بازیگر نمایش «حرفهای گفتنی» از استان کرمانشاه
۵- ندا صادقیان بازیگر نمایش «به کجا» از استان کرمانشاه
۶- حسنا قبادی بازیگر نمایش «عزت تی ان تی» از استان ایلام
بازیگری مرد
جایزه ویژه هیئت داوران با توجه به حضور مستمر در عرصه تئاتر از دو پیشکسوت حاضر در جشنواره، احمد قربانی بازیگر نمایش تا بیکران دریا از استان بوشهر و اسحاق علیدادی بازیگر نمایش مزامیر پیاده‌رو از استان خوزستان با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.
در این بخش هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از بازیگر نمایش به «کجا» علی چناری از استان کرمانشاه تقدیر کرد.
رتبه اول: تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش به بازیگر نمایش‌های (تبر- لازمان و لامکان) مالک آبسالان از استان بوشهر اهدا شد
رتبه دوم: هیئت داوران با اهدا لوح سپاه و جایزه نقدی از سعید ذبیهی بازیگر نمایش حرف‌های گفتنی از استان کرمانشاه و مصطفی کولیوندی بازیگر نمایش عاشقانه‌های جنگ از استان ایلام تقدیر به عمل آورد.
رتبه سوم: در این بخش هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از میثم سرآبادانی بازیگر نمایش فرکانس از استان مرکزی، بهنام کاوه بازیگر نمایش مدافع از استان خوزستان و حسین نادری بازیگر نمایش به کجا از استان کرمانشاه تقدیر به عمل آورد.
کارگردانی
هیئت داوران در این بخش از کارگردان نمایش عاشقانه‌های جنگ آقای مصطفی کولیوندی از استان ایلام و نمایش مدافع آقای بهنام کاوه با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.
رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی، به مارال ایزدبخش کارگردان نمایش «لازمان و لامکان» از استان بوشهر تقدیم شد.
رتبه دوم: هیئت داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به کارگردان نمایش «یادگاری» میلاد حسین زاده از استان گیلان تقدیم کرد.
رتبه سوم: لوح سپاس و جایزه نقدی این بخش به کارگردان نمایش «امن‌ترین حرم دنیا» به پژمان شاهوردی از استان لرستان اهدا شد.
طرح و ایده
هیئت داوران در این بخش پس از بررسی نمایش‌های حاضر در جشنواره و شور نهایی بدون ترتیب اولویت از طراحان و ایده پردازان نمایش‌های «مزامیر پیاده رو» مصطفی بوعذار از استان خوزستان، «یادگاری» محمد رضا جعفری از استان گیلان، «به کجا» عادل کروشاوی از استان کرمانشاه، «بازگشت» هما پارسایی سرشت از استان تهران، «تبر» حیدر رضایی از استان ایلام و «امن‌ترین حرم دنیا» پژمان شاهوردی از استان لرستان تقدیم به عمل آورد.
هیئت داوران بخش خیابانی شامل مجید صالحی، سامان خلیلیان و کامران شهلایی نمایش «به کجا» از استان کرمانشاه را به دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی مریوان معرفی نمود.
برگزیدگان بخش صحنه‌ای ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار اردیبهشت ۹۷
طراحی بروشور
لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به طراح بروشور نمایش «همه چیز درباره آقای ف» به رامین رستمی از استان کرمانشاه اهدا شد.
طراحی لباس
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح لباس نمایش «رمان سمپاشی» راضیه فصیح از میناب اهدا شد.
موسیقی
تقدیر: هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از آهنگساز نمایش «سوز کمانچه در عصر یخبندان» محسن کولیوندی تقدیر به عمل آورد.
موسیقی برگزیده: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره. دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح و سازنده موسیقی نمایش رمان سمپاشی داود پارسا از میناب اهدا شد.
طراحی صحنه
رتبه اول: تندیس جشنواره. دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش رمان سمپاشی داود پارسا از میناب اهدا شد.
رتبه دوم: لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش «کوچه مختار بود ساسان بود سیمین» رضا کرمی زاده از یاسوج اهدا شد.
رتبه سوم: لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش «ادوارد» امین پورمند از اهواز اهدا شد.
بازیگری زن
تقدیر: هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی، نرگس ممبینی بازیگر نمایش «ادوارد» از اهواز و افسانه جوکار بازیگر نمایش «رمان سمپاشی» از میناب تقدیر به عمل آورد.
رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره. دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش «مزون» پریسا در افشان از شیراز اهدا شد.
رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگر نمایش «فراموشی» پرستش سلطانی از مشهد اهدا شد.
رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگر نمایش «یک خط شادی دو خط غم» هدی حد زاده از بوشهر اهدا شد.
بازیگری مرد
تقدیر بازیگر خرد سال: هیئت داوران از بازیگران خردسال متین دادگر بازیگر نمایش «فراموشی» از مشهد، فرهاد فرهادی بازیگر نمایش «کوچه مختار بود ساسان و سیمین از یاسوج»، با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.
تقدیر بازیگری مرد: هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از هنرمند پیشکسوت تئاتر خوزستان و بازیگر «نمایش تو می‌مانی و چشم‌ها» حشمت قاسمی از اهواز و بازیگر نمایش «هفت سین سال ۶۳» بهنام محمود زاده از اسفراین تقدیر به عمل آورد.
رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره. دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سعید زندی بازیگر نمایش «همه چیز درباره آقای ف» از استان کرمانشاه اهدا شد.
رتبه دوم: هیئت داوران در این بخش دو برگزیده دارد
لوح سپاس و جایزه نقدی به محمدهادی عطایی از تهران بازیگر «نمایش روزی روزگاری پامنار» و مالک آبسالان از ایلام بازیگر نمایش «سوز کمانچه در عصر یخبندان» اهدا شد.
رتبه سوم: هیئت داوران در این بخش دو برگزیده دارد:
لوح سپاس و جایزه نقدی به جعفر قاسمی از میناب بازیگر «نمایش رمان سمپاشی» و حسن ذاکری از میناب بازیگر نمایش «رمان سمپاشی» اهدا شد.
نمایشنامه‌نویسی
تقدیر: هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از علی میرزا عمادی نویسنده نمایشنامه «هفت سین سال ۶۳» تقدیر به عمل آورد.
رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره. دیپلم افتخار و جایزه نقدی به رضا گشتاسب نویسنده نمایشنامه «رمان سمپاشی» اهدا شد.
رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به آرش عباسی نویسنده نمایشنامه «همه چیز درباره آقای ف» اهدا شد.
رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به اصغر گروسی نویسنده نمایشنامه مزون اهدا شد.
کارگردانی
تقدیر: هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از سیدمحمد خالقی کارگردان نمایش «ویز و نویز» از یاسوج تقدیر به عمل آورد.
رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره. دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردان نمایش «رمان سمپاشی» حسن ذاکری و داود پارسا از میناب تقدیم شد.
رتبه دوم جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به کارگردان نمایش «سوز کمانچه در عصر یخبندان» سعید خیرالهی از ایلام تقدیم شد.
رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به بهداد بلیغ فر کارگردان نمایش «این همه آدم شبیه من» به از تهران اهدا شد.
 هیئت داوران بخش صحنه‌ای جشنواره متشکل از قطب‌الدین صادقی‌، حسین مسافر آستانه و پیمان شریعتی در بخش نمایش برگزیده به اتفاق آرا نمایش رمان سمپاشی از میناب را به عنوان نمایش برگزیده به دبیر‌خانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 246109