اخبار
نخستین اجلاسیه 124شهید معلم و دانش آموز کاشمر برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۰
اولین اجلاسیه 124 شهید معلم و دانش‌آموز کاشمر با حضور گسترده فرهنگیان، دانش‌آموزان، مردم ومسئولان این شهرستان در زیارتگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برگزار شد.
نخستین اجلاسیه 124شهید معلم و دانش آموز کاشمر برگزار شد
 
کد خبر: 19819 || تاریخ: 25 اردیبهشت 1397
روزنامه خراسان رضوی: فیض عارفی- اولین اجلاسیه 124 شهید معلم و دانش‌آموز کاشمر با حضور گسترده فرهنگیان، دانش‌آموزان، مردم ومسئولان این شهرستان در زیارتگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برگزار شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش کاشمر در این اجلاسیه در سخنانی اظهار کرد: این اجلاسیه در واقع یک کلاس مؤثر برای همه مردم و به ویژه معلمان و دانش‌آموزان است چرا که آموزش و پرورش زمانی می‌تواند مفید و مؤثر واقع شود که فقط به مسائل نظری و آموزش‌های سطحی توجه نشود بلکه در همه ساحت‌های تربیتی که سند تحول بنیادین نیز به آن تأکید دارد ورود کند. علی طاهریان ادامه داد: برگزاری یادواره‌های شهدا در تعمیق آموزه‌های اعتقادی دانش‌آموزان و ترویج آرمان‌های اسلامی و انقلابی تأثیر فراوانی دارد و با آن که یادواره‌های مختلفی برای شهدای معلم و دانش‌آموز برگزار شده است امسال برای اولین بار بر آن شدیم اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز کاشمر را برگزار کنیم.
همچنین رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت فرهنگ ایثار وشهادت گفت: اگر رزمندگان ما در جبهه‌های نبرد هشت سال مقاومت کردند و خانواده‌های شهدا حاضر شدند نونهالان و دانش‌آموزان خود را که هنوز ابتدای زندگی آن‌ها بود، تقدیم کنند به پاس احترام به اسلام و درس‌هایی بوده است که از سیدالشهدا(ع) آموخته‌اند.
حجت‌الاسلام و المسلمین علی اسماعیلی افزود: اگر معلمان شهیدما قلم خویش را با خون آغشته کردند به این علت است که آن‌ها شاگرد مکتب امام حسین(ع) بوده‌اند و باید گفتکه مکتب شهادت در دنیا شکست‌ناپذیر است.
انتهای پیام /
 


کد مطلب: 246134
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...