رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور:
فلسطین به برکت خون شهیدان زنده مانده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۴
 
کد خبر : 972-10885-5 || تاریخ: ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، محمد محمدیان در اجلاسیه مرکزی دومین کنگره ملی شهدای دانشجو در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: فرهنگ تشیع وعلوی با یاد شهدا و ترویج نگاه آنها تا امروز خود را به این مرحله رسانده است. 
وی با بیان‌اینکه امروز سه راه وجود دارد، عنوان کرد: راه  کشته شدن و یا پذیرش ذلت و زیر بار حکومت طاغوت رفتن و راه سوم مقاومت و عزت و سربلندی  که نصیب حسینیان شده است.
 
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: ملت ما چهلمین سالگرد انقلاب را جشن خواهد گرفت در حالی که چهل سال پنجه در پنجه قدرت‌های دنیا انداخته، سربلند ایستاده و مقاوم به راه خود ادامه می‌دهد. آمریکا به عنوان ابرقدرت دنیا با تمام هم‌پیمانان اروپایی و منتقدان منطقه‌ای خود بیان کردند که حاکمیت عراق و سوریه  باید دست تکفیری‌ها باشد اما شکست خوردند و ابرقدرت  دنیا نتوانست در مقابل حسینیان بایستد. آیا کسی منکر این واقعیت است؟
وی افزود: وزیر خارجه آمریکا با هواپیما به صد کشور سفر کرد تا روزی که داعش در عراق اعلام حکومت می‌کند، از او حمایت کنند. وزیر خارجه آمریکایی که مدعی ابرقدرتی دنیا است  به صد کشور رفت و همه غربی‌ها با او همراهی و منطقه را برای او بسیج کردند اما کار به کجا رسید؟ این درست است که دو سوم عراق و سوریه را گرفتند و بسیاری را به شهادت رساندند اما شکست خوردند.
محمدیان خاطرنشان کرد: امروز روز نکبت یعنی روز تاسیس رژیم اشغالگر صهیونیستی است.  امروز نزدیک به ۴۰ نفر از فلسطینیان به شهادت رسیدند. فلسطین به برکت حسینیان و خون شهیدان زنده مانده است. 
وی ادامه داد: خون شهید می‌جوشد، خروش ایجاد می‌کند و روحیه و بشارت می‌دهد. امروز در طول تاریخ پیروان امام حسین (ع) در بلندترین قله عزت و افتخار ایستاده‌اند. این راه و زنده بودن شهیدان است. شهیدانزنده‌اند و اینچنین الهام بخشی می‌کنند.
رئیس نهاد رهبری دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: در طول این چند سال مشتاقی، مهجوری و مراجعه جوان‌های شیفته و عاشق در دانشگاه‌ها برای حضور در صحنه دفاع از حرم بسیار دیده شد. ما دوره دفاع مقدس را نیز دیدیم. امروز از دوره دفاع مقدس در دانشگاه‌ها دانشجویان و اساتیدی داریم که دل در گرو  راه امام و شهیداندارند و اگر لازم باشد از صمیم دل جان خود را فدا می‌کنند.
محمدیان اضافه کرد: در دانشگاه‌ها تکثر، دیدگاه‌های متنوع و سلایق مختلف وجود دارد. آن زمان که نوبت به دین، انقلاب، امام، ولایت و رهبری برسد، بسیاری از این صداهای متکثر واحد می‌شوند و برای دفاع از انقلاب و یادگار شهیدان همه دست در دست هم قرار داده و این راه را ادامه می‌دهند. دست خدا پشت سر چنین ملتی بوده و بعد از این هم خواهد بود.
انتهای پیام /
 


کد مطلب: 246136
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...