داخلی صفحه اصفهان خبر
 
کاشان
برگزاری یادواره شهدای عملیات الی بیت المقدس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
یادواره شهدای عملیات الی بیت المقدس همراه با چهلمین روز شهادت شهیدان دهقان و لطفی نیاسر در کاشان برگزار شد.
برگزاری یادواره شهدای عملیات الی بیت المقدس
 
به گزارش ایثار اصفهان، یادواره شهدای عملیات الی بیت المقدس همراه با مراسم چهلمین روز شهادت شهیدان مدافع حرم سرهنگ پاسدار مهدی دهقان و سرهنگ دوم پاسدار مهدی لطفی نیاسر، با حضور آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، فرماندار، سایر مسئولان شهرستان، خانواده این دو شهید گرامی و جمع کثیری از خانواده های شاهد و ایثارگر و سایر اقشار مردم در حسینیه شهدای پاسدار ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان برگزار شد .
حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و با اشاره به روایات و آیات قرآن گفت: امام حسین (ع) علی اکبر (ع) ، علی اصغر(ع) ، عباس (ع) ، قاسم (ع) و همه عزیزانش را فدای تعلقات ایمانیش کرد و اشک چشم زینب (س) و ناله های رباب(س) هم نتوانست امام حسین (ع) را متوقف کند.
وی در ادامه با انتقاد از عملکرد بعضی از مسئولین نظام افزود: آنهایی که امیرالمومنین (ع) و حسین (ع) را تنها گذاشتند، تعلقات عاطفی برایشان مهم تر از جهاد فی سبیل الله بود. ولی شهدا با اینکه تعلقات عاطفی برایشان مهم بود هنگام جهاد این تعلقات را کنار گذاشتند. امروز بعضی از مسئولین با ترجیح تعلقات خویشاوندی، قومیت، رفیق بازی و جناح بازی به نظام ضربه زده و می زنند. اینان یقین بدانند روز قیامت باید جوابگوی شهدا باشند.
ماندگاری این اتفاق غلط را منحصر به عالم سیاست ندانسته و با اشاره به ترک نماز و بد حجابی بعضی از دختران در سطح جامعه ادامه داد: در خانه هایمان برای اینکه فرزندم را دوست دارم تذکر دینی به او نمی دهم و تعلقات عاطفی مانع تذکر و تربیت دینی می شود. وقتی جهاد مقدم بر تعلقات عاطفی است بقیه واجبات نیز جای خود را دارند و قطعا مقدم بر این تعلقات هستند.
وی با اشاره به شهادت این دو شهید بزرگوار اظهار داشت: این شهدای بزرگوار که به دست پست ترین مخلوقات خدا شهید شدند، می خواستند منویات امام دیروز و امام امروز که اسرائیل باید از صفحه روزگار محور شود را محقق کنند که رزق شهادت به آنها اجازه نداد ولی یقین بدانید نابودی اسرائیل بسیار نزدیک است چرا که هرچه امام بزرگوار ما گفتند اتفاق افتاد و اسرائیل حتما از صفحه روزگار محو خواهد شد.
در این مراسم حجة الاسلام لطفی برادر شهید لطفی نیاسر نیز در سخنانی فرق شهدا با سایر افراد را در رسالت مداری و احساس وظیفه شهدا دانست و گفت: شهدا در همه لحظات زندگی رسالت مدار بودند و احساس می کردند وظیفه ای به دوش دارند. هیچ حرکتی از شهدا سراغ ندارید الا اینکه به انجام وظیفه شان برگردد.
وی با اشاره به اینکه شهدا محب اهل بیت بودند افزود: ما حتی در مجالس اهل بیت علیهم السلام رسالت داریم. بسیاری از ما به زیارت عاشورا، صد لعن و صد سلام و خواندن دعای عهد عادت داریم ولی در عین حال عافیت طلب هستیم. در حالی که شهدا علاوه بر عادت به لعن، دنبال لعن عملی دشمنان اسلام هم بودند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 246137
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...