وزیر علوم در کنگره ملی شهدای دانشجو: پیشرفت علمی ایران مدیون رشادت‌های جوانان است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳
امیرعلی قاسمی مقدم-اجلاسیه مرکزی دومین کنگره ملی شهدای دانشجو با عنوان گرامیداشت شهدای دانشجوی مدافع حرم عصر روز گذشته با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
وزیر علوم در کنگره ملی شهدای دانشجو: پیشرفت علمی ایران مدیون رشادت‌های جوانان است
 
کد خبر: 2547 || تاریخ: 25 اردیبهشت 1397
به گزارش خبرنگار شهرآرا، منصور غلامی، وزیر علوم، در این مراسم گفت: شهدا بزرگ‌مردانی هستند که در دوران جوانی با شور و عشق، همه چیز را رها کردند و به سوی آنچه که احساس مسئولیت حکم می‌کرد، رهسپار شدند. وی افزود: احساس مسئولیت در قبال میهن اسلامی و حرم مطهر اهل‌بیت (ع) احساسی است که در طول تاریخ بشریت، بعد از رسالت پیامبر اکرم و ظهور عشق مبتنی بر آموزه‌های الهی و حب به اهل بیت (ع) به کرات دیده شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: جوانان این مرزو‌بوم در کربلاهای متعدد مانند دوران دفاع مقدس و جهاد برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) و دفع شر داعش و تکفیری‌ها رشادت‌های بسیاری آفریده‌اند.
وی بیان کرد: ما در این محفل از دانشجویانی یاد می‌کنیم که سنگر تحصیل را رها و برای دفاع از کیان ایران اسلامی و ناموس خود، جانشان را فدا کردند. 
غلامی با بیان اینکه حس دفاع از میهن اسلامی و حرم مطهر اهل بیت (ع) در اذهان تک‌تک جوانان این مرز و بوم وجود دارد، خاطرنشان کرد: در سنگرهای علم و دانش در دهه‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که فرزندان انقلاب دستاوردهای بسیاری را از روی عشق و ایثار رقم زده‌اند. وی ادامه داد: پیروزی‌های دانشمندان این مرز‌و‌بوم در عرصه علم و فناوری، نام ایران را در لیست مجامع علمی و دانشمندان جهانی به درخشش درآورده است. وزیر علوم ابراز کرد: هر زمان که بسترهای لازم فراهم شده است، جوانان به درستی حق مطلب را ادا کرده‌‌اند. باید قدر این نعمت‌های الهی را بدانیم و در هر شرایطی، زمینه تلاش و پیشرفت را برای جوانان فراهم کنیم. 
وی گفت: در عین وحدت ملی با تمسک به آموخته‌های دین اسلام، سیره معصومین(ع) و پیروی از مقام معظم رهبری، می‌توانیم شرایط امروز را پشت سر بگذاریم، چرا که بر اساس باورهای دینی، پیروزی با حق و حقیقت
است.
غلامی بیان کرد: ان‌شاءا... در این برهه از زمان شاهد حماسه‌آفرینی‌های ملت ایران در مسیر عزت و پیشرفت خواهیم بود.
در پایان این مراسم، از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام /
 


کد مطلب: 246158
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...