داخلی صفحه لرستان خبر
 
کتاب «طلایه‌داران صبح»؛ روایت‌گر زندگی‌نامه شهدای شهرستان الیگودرز
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
کتاب «طلایه‌داران صبح» روایت‌گر زندگی‌نامه شهدای شهرستان الیگودرز است که با حمایت اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان به چاپ رسیده است
کتاب «طلایه‌داران صبح»؛ روایت‌گر زندگی‌نامه شهدای شهرستان الیگودرز
 
به گزارش «ایثار لرستان» کتاب «طلایه‌داران صبح» مجموعه‌ای سه جلدی از زندگی‌نامه و وصیت‌نامه شهدای شهرستان الیگودرز است که اطلاعات آن به‌همت خانواده‌های معظم این شهیدان در پاسخ به پرسش‌نامه ارسالی از سوی شرکت معدنی «پیرتاک» در سال ۱۳۸۴ جمع‌آوری و سپس توسط علی اعوانی تدوین شده است.
بخشی از این کتاب به زندگی‌ شهید پرویز سرلک پرداخته است و آمده است: پرویز از اهالی آسمان بود که سال ۴۳ در روستای «گل‌زرد» الیگودرز، در خانواده‌ای مؤمن به دنیا آمد. با شروع جنگ تحمیلی برای دفاع از حریم ایران اسلامی، در بسیج ثبت‌نام کرد و در سال ۱۳۶۰ راهی مناطق نبرد شد. در همان دیار بود که لباس سبز خدمت به تن کرد و به جمع پاسداران انقلاب اسلامی در سپاه پیوست.
وی تا پایان عمر پُر برکت خود در مناطق جنگی به‌سر برد و در عملیات‌های مختلفی مانند «بیت‌المقدس»، «رمضان»، «والفجر مقدماتی» و «والفجر ۶» حضور داشت و سرانجام در تاریخ هشتم اسفندماه سال ۶۴ در شب عملیات «والفجر ۹» برای یک کار اطلاعاتی و شناخت استحکامات دشمن در پادگان «سیوک» (غرب سلیمانیه) حرکت می‌کند که در برگشت به کمین دشمن گرفتار شده و در نهایت به همراه دیگر همرزمان خود با تیر مستقیم دشمن به لقای دوست نایل می‌شود.
انتهای پیام//
کد مطلب: 246161
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...