داخلی صفحه زنجان خبر
 
برگزاری نشست صمیمی مسئولان با ایثارگران بانک ملی زنجان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
مدیرکل بنیاد استان و جمعی از مسئولان در نشست صمیمی با ایثارگران شاغل در شعب بانک ملی دیدار و گفتگو کردند.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، دومین نشست صمیمی با ایثارگران شاغل در ادارات و ارگان‌ها این بار با حضور مدیران و روسای بانک ملی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و مسئولان استانداری در امور ایثارگران برگزار شد. 
در این جلسه سید احمد طاهری رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان زنجان با اشاره به اینکه 184 تن از پرسنل بانک ملی خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران هستند، گفت: 30 تن از جانبازان تاکنون بازنشسته شده‌اند.
بیش از 50 درصد ایثارگران در پست‌های مدیریتی شعب بانک ملی فعالیت دارند، وی با بیان این جمله اضافه کرد: حضور کارکنان جامعه ایثارگر مایه افتخارمان است.
 
**در ادامه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز با اشاره به اینکه برای اجرای کامل قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران دست یاری دستگاه‌ها را به گرمی می‌پذیریم و تا نهایی شدن این مهم تلاش خواهیم کرد، افزود: نباید فراموش کنیم که امنیت و آرامش کشورمان را مدیون خانواده‌های شاهد و ایثارگر هستیم. تاکنون حدود 80 درصد این قانون به اجرا درآمده است.
علی کاظمی با بیان اینکه استان زنجان در تحقق قانون جامع خدمات رسانی اقدامات مناسبی را در کارنامه خود دارد، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت در دوران جنگ چنان تاثیر شگرفی را برجای گذاشت که امروز همه ما به وجود شهدا می‌بالیم و با ثمره تلاش آنها در امنیت زندگی می‌کنیم. پس فرهنگ غنی ایثار و شهادت یک نوع سبک زندگی عالی بوده و در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثری دارد.
وی اظهار کرد: در واقع فرهنگ ایثار مختص جنگ نبوده و نیست و باید در سطوح مختلف زندگی جاری شود.
مدیرکل بنیاد استان زنجان با بیان اینکه حضور مردم همیشه در صحنه و ایثار آنها اتفاقات چشمگیری را رقم زده است، عنوان کرد: به برکت خون‌های پاک شهدا امروز جوانان بسیاری در انتظار دفاع از حرم ائمه اطهار(ع) هستند و این نشان می‌دهد که شهید حججی‌ها راه و یاد شهدا را گرامی‌داشته و ادامه می‌دهند.
وی ادامه داد: به دنبال رفع نیازهای ایثارگران در حوزه‌های مهمی چون اشتغال، درمان و ... هستیم و در کنار آن باید به رسالت مهم خود در حوزه فرهنگی با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عمل کنیم. همه باید در اقداماتی منسجم برای ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت تلاش کنیم.
کاظمی با اشاره به اینکه شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی نیز رکن مهمی است که باید برای جامعه هدف خود به بهترین شکل ممکن میسر کنیم، اظهار کرد: اکنون شرایط برای ارتباط نزدیک و ارائه سوالات، مطالبات و پاسخ‌ها با خانواده‌های شاهد و ایثارگر بیش از پیش فراهم شده است.
وی در بخشی از سخنان خود پیشنهاد کرد: نصب یادمان شهدا برای شهدا یکی از گام‌ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهد بود.
 
**در ادامه مشاور استاندار و امور هماهنگی ایثارگران با بیان اینکه در کشور اقدامات مختلفی در حوزه ایثارگران انجام شده اما دیدار با ایثارگران شاغل در ادارات و نهادها در استان زنجان به عنوان پایلوت در کل کشور اجرا می‌شود، افزود: در واقع به دنبال سه نکته مهم هستیم در ابتدا بررسی خدماتی که به ایثارگران شاغل در ادارات و نهادها داده می‌شود سپس حفظ شأن و کرامت ایثارگران و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت.
خدایی با بیان اینکه خانواده‌های شاهد و ایثارگر سرمایه‌های عظیم اجتماعی هستند، اظهار کرد: ایثار اجتماعی یکی از موارد مهمی است که هنوز در جامعه به جایگاه واقعی خود نرسیده است.
وی با اشاره به یک پیشنهاد گفت: هر دستگاهی می‌تواند در راستای تشکیل کمیته‌ای مخصوص ایثارگران شاغل خود اقدام به برگزاری نشست صمیمانه کرده و شنوای سخنان این قشر ارزشمند باشد و راه حلی برای مشکلات یافته و از پیشنهادات آنها نیز برای موفقیت سازمان خود استفاده کند.
خدایی در بخشی از سخنان خود گفت: ایثارگران همیشه باید برای سایر افراد جامعه الگو باشند. تاکنون نیز اینگونه بوده است.
 
در بخشی از این جلسه ایثارگران شاغل در شعب بانک ملی استان زنجان به بیان مسائل و موضوعات خود پرداخته و با مسئولان به گفتگو پرداختند.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 246174
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...