بازدید معاون توسعه بنیاد خراسان رضوی از مناطق سیل زده کلات
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی از مناطق سیل زده کلات بازدید کرد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، در پی بارندگی‌های اخیر در شهرستان‌های استان و روان شدن سیلاب در برخی شهرستان‌ها، مسئولان بنیاد چهارشنبه 28 فروردین با حضور در شهرستان‌های کلات و بردسکن با خانواده شهدا و ایثارگرانی که منازل آنان در سیلاب اخیر خسارت دیده است، دیدار کردند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در این بازدید ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: یکدلی و همدردی در این گونه مسائل از وظایف عمده‌ای است که می‌توان به آنها عمل کرد و همه ما می‌دانیم که شهدا در برخورد با اینگونه مسائل چگونه پیش قدم بودند و با چه روحیه‌ای این مسائل را حل می‌کردند و امروز درس ایثار، فداکاری و همدردری را از شهدا گرفتیم.
اسکندر کنارودی در بدو ورود از گلزار شهدای شهرستان که دچار آبگرفتگی شده بود بازدید و در این خصوص گفت: به زودی طی جلسه‌ای با مسئولان ذیربط گزارش کامل اقدامات را متعاقبا اعلام خواهیم کرد.
وی سپس با حضور در منازل خانواده شهید نصرت الله صیامی و جانبازان حیدر قربانیان، کریم یزدان‌پناه و براتعلی صیامی که واحد مسکونی آنان دچار آبگرفتگی شده بود بازدید کرد و گفت: بزودی جلسه‌ای با حضور اعضای شورای معاونین استان برگزار و نسبت به رفع مشکل پیش آمده تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
کنارودی همچنین از اعزام نیروهای کمکی جهت کمک رسانی به سیل زدگان خبر داد.
در این دیدارها هاشمی رئیس اداره حراست بنیاد شهیدو امور ایثارگران خراسان رضوی و رضا ثانوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کلات نیز حضور داشتند.
همچنین علی نخعی رئیس بنیاد شهرستان بردسکن با حضور در مناطق سیل‌زده، در جریان مسائل و مشکلات خانواده‌های شهدا و ایثارگران قرار گرفت.
 گفتنی است، شهید نصرت‌الله صیامی و جانبازان حیدر قربانیان، کریم یزدان‌پناه و براتعلی صیامی در هفتم شهریور 1346، دوم اسفند 1346، یکم بهمن 1333 و 6 شهریور 1342 چشم به جهان گشودند و در ۱۴ اردیبهشت 1367 دهلران به درجه رفیع شهادت و 31 تیر 1367 سومار، 21 فروردین 1367 فاو و 25 شهریور 1361 ارومیه به مقام جانبازی نائل آمدند.
گفتنی است شهرستان کلات که 150 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد 211 شهید، 185 جانباز، و 10 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
 
زهرا امین پناه خبرنگار ایثار رضوی در کلات

 

کلمات کليدی: ایثاررضوی، کلات، بازدید معاون توسعه از مناطق سیل زده، رضا ثانوی، خراسان رضوی
کد مطلب: 246389