داخلی صفحه مرکزی خبر
 
اراک:
محمد مهدی ثامنی اولین شهید روابط عمومی در دفاع مقدس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
رئيس بنياد اراك گفت: شهیدمحمدمهدی ثامنی عضو شورای فرماندهی سپاه اراک و مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه اراک بود که در سال 1360 در عملیات طریق‌القدس به مقام شهادت نائل آمد.
 
به گزارش ايثار واحد"استان مركزي" ، مرتضي انصاريفر ضمن گراميداشت شهداي دفاع مقدس گفت: شهید «محمدمهدی ثامنی» دارای ویژگی‌هایی ازجمله دانشجوی دانشگاه تربیت معلم اراک، از تسخیرکنندگان لانه جاسوسی، حافظ کل نهج‌البلاغه، عضو شورای فرماندهی سپاه اراک و مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه اراک بوده است که در سال 1360 در عملیات طریق‌القدس به مقام شهادت نائل می‌آید.
در سال 1355 به استخدام رسمی آموزش‌وپرورش منطقه تفرش درمی‌آید و باهمت و پشتکار و اراده‌ی استوارش، موفق می‌شود در سال 1357 در دانشگاه تربیت معلم تهران در مقطع کارشناسی در رشته‌ی ریاضی پذیرفته شود و به‌صورت مأمور به تحصیل راهی آن دانشگاه شود.
دانشگاه به‌عنوان پایگاه فکری دیگری در زندگی محمدمهدی بسیار مؤثر بود، او ابتدا در انجمن اسلامی دانشجویان به فعالیت پرداخت و در جهت روشنگری علیه رژیم پهلوی بسیار کوشا بود.
از کارهای مهم او در این دوران این بود که به همراه برادرش کاظم و جمعی دیگر از همشهریانش به‌منظور کمک به زلزله‌زدگان طبس، راهی آن دیار شد. از دیگر اقدامات محمدمهدی در این دوران اقدام جسورانه و قابل ستایش او و جمع زیادی از دانشجویان بود که به سرنگونی مرکز فساد و لانه‌ی جاسوسی آمریکا انجامید. آن‌ها با شجاعت و بی‌باکی، آشیانه‌ی کفر و ستم و مرکز فساد و تباهی را ویران کردند و چه زیبا در تاریخ ماندگار شدند.
وصیت‌نامه شهید محمدمهدی ثامنی
شما ای امّت حزب‌الله، ای مستضعفین متعهّد، امام را یاری کنید و به هوش باشید که نه حال و نه در آینده هیچ‌گاه از خط اسلام که تاکنون به یاری و همت علما و روحانیت، این حاملان راستین اسلام فقاهت بدین جا رسیده است جدا نگردید.
اکنون که ایران اسلامی تحت رهبری ولایت‌فقیه درصحنه‌های جهانی پیروزی‌های معنوی و سیاسی بزرگی را کسب نموده و مجاهدت‌های امّت انقلابی دشمن را مأیوس نموده و توده‌های مستضعف منطقه علیه زمامداران و نو کران آمریکای جنایتکار به حرکت درآمده‌اند و به حمدالله با عملکردهای قاطع دادگاه‌های عدل اسلامی تعداد زیادی از منافقین و مرتدین به سزای اعمال ننگینشان رسیده‌اند بکوشیم بال حقیقی انقلاب معنوی که خواسته اسلام و امام است در همه زمینه‌ها در جامعه تحقق دهیم و این میسر نیست، مگر ارزش‌های طاغوتی از غرب و شرق مادی را در جامعه نفی کنیم و فرهنگ صبر و صلات را همراه با رشد بینش عقیدتی و سیاسی در جامعه گسترش دهیم.
ای مردم مسلمان که هویت انسانی خود را بازیافته‌اید، بدانید دشمنان انسانیت و حقیقت لحظه‌ای از توطئه‌های گوناگون علیه کیان اسلامی ما غافل نیستند و سخن امام را به یادآورید که می‌فرماید: آمریکا به این زودی دست از سر ما برنمی‌دارد. باورمان آید که جهاد مکتبی ما علیه امپریالیسم و صهیونیسم و کمونیسم تا عینیت یافتن آرمان مکتب در سراسر جهان و تا ظهور مصلح جهانی حضرت مهدی (عج) پایانی ندارد.
امید که بر تعهد اسلاممان عمل نماییم که علی علیه السلام می‌فرماید: امروز روز عمل است و فردای قیامت روز حساب.
خداوندا؛ به ما در شناخت روح قرآن و سنّت پیامبر و ائمه معصومین و رهبر و رهروان راستین, بصیرت و آگاهی عطا فرما، خداوندا به دولت اسلامی ما عزت و بزرگواری و توفیق خدمت به مستضعفین ایران و جهان و به امام ما آن مظهر تقوی و شجاعت و آن روح آشتی‌ناپذیر با ظالمان سلامتی و دوام عمر عنایت فرما،
پروردگارا! چه زیباست حماسه‌ها و ایثار حق‌پرستان در آوردگاه نبرد، آنجا که مرگ رخ می‌نماید و عاشقانه مرگ سرخ در هجرت به‌سوی فلاح و ابدیت با یکدیگر به رقابت برمی‌خیزند.
معبودا! من بنده گناهکار تو هستم و از بودنم احساس شرم می‌کنم چراکه کار مثبتی انجام نداده‌ام.
خدایا! تو به من و به همه مجاهدین اسلام که در جهت رضای تو صف در صف با قوای شرک و نفاق جهانی به مبارزه برخاسته‌اند؛ آن‌چنان قاطعیت و ایمان راسخ عطا کن تا شاهد نابودی جبهه‌های کفر و سربلندی اسلام و مسلمین باشیم. بار الها! ای خدای مهربان وصول به بارگاه بی‌نهایتت هدف اولیای توست، خدایا توفیقی عطا کن مرگم را شهادت و شهادتم را وسیله رسیدن به بارگاهت برایم قرار دهی، گرچه لایق آن نیستم اما آرزویم و انتظارم دیدار برادران ایمانیم است که به دیدارت شتافته‌اند, شهدای صدر اسلام، شهدای مظلوم و به خون خفته سرزمین اسلامی ایران، شهیدان کردستان، شهیدان غرب و خوزستان، شهیدان هویزه و شهدای هفت تیرماه و هشت شهریور, یاوران راستین امام. ان‌شاءالله.
انتهاي پيام /
 
 
کد مطلب: 246726