وصیت نامه و زندگینامه شهید علی اصغر رضایی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۷
یاد شهدا مصداق یاد خداست و اگر این چنین است باید دل شهید قرآن بالغی باشد که اسرار عالم در آن نهفته است...
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید علی اصغر رضایی در 12 فروردین 1344 در روستای زاوین علیا، بخش زاوین سفلا از توابع شهرستان کلات امروزی دیده به جهان گشود و سرانجام پس از شرکت در جبهه های نبرد حق علیه باطل در یکم شهریور 1361 در منطقه عملیاتی پاسگاه زید به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
زندگینامه شهید علی اصغر رضایی:
شهید علی اصغر رضایی خصوصیات ویژه ای نسبت به دیگر خواهر و برادرانش داشت. او با همه مردم روستا با مهربانی رفتار می کرد و اخلاق خوش او زبانزد خاص و عام شده بود.

پدر شهید:
پسرم علی اصغر تا زمانی که پیش مابود و به جبهه نرفته بود عصای دستم بود و در همه امورات زندگی کمک حال من و خانواده بود. هیچ وقت نگذاشت ما کوچکترین ناراحتی داشته باشیم. یک بار خواب دیدم که آمده و لباس بسیجی در تنش و چکمه بسیجی هم به پایش بود و از توی ساک مادرش نخود و کشمش می خورد. من دست در گردن علی اصغر انداختم گفتم: من خیلی دلم برایت تنگ شده است. او هم همین را گفت و رفت. وقتی از خواب بیدار شدم هنوز دستم گره زده بود.

خواهر شهید:
علی اصغر با ما خواهر و برادرانش خیلی مهربان بود. با اینکه از ما بزرگتر بود همیشه احترام می گذاشت.
زمانی که علی اصغر به جبهه رفت، من و مادرم خیلي بی تاب بودیم. غلامحسین همسرم که این وضع را دید گفت: فاطمه جان بگذار منم به جبهه بروم و دنبال علی اصغر بگردم و پیدایش کنم و او را با خود برگردانم.
به خاطر بچه ها مخالف اين كار بودم اما بعد از مدتي رضايت دادم و بعد از رفتن غلامحسين در سال 1361 خبر مقودالاثر شدن برادرم را در منطقه عملیاتی پاسگاه زید آوردند و بعد از اینکه سه مرتبه غلامحسین رفت جبهه دیگر برنگشت و در سال 1363 نیز خبر مفقود شدنش را در منطقه عملیاتی بدر آوردند. 
گفتنی است شهرستان کلات که 145 کیلومتر با مشهد فاصله دارد 211 شهید، 185 جانباز و 10 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

زهرا امین پناه خبرنگار ایثار رضوی در کلات
 
کلمات کليدی: ایثاررضوی، کلات، وصیت نامه شهید علی اصغر رضائی
کد مطلب: 246847