داخلی صفحه کردستان خبر
 
مراسم عطرافشانی گلزار شهدا که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد
خرمشهر الگوی همیشه زنده پایداری ملت ایران در برابر زیاده‌خواهان است
تاریخ انتشار : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۶
خرمشهر الگوی همیشه زنده پایداری ملت ایران در برابر زیاده‌خواهان است
 
خرمشهر الگوی همیشه زنده پایداری ملت ایران در برابر زیاده‌خواهان است
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کردستان گفت: خرمشهر الگوی همیشه زنده پایداری ملت ایران در برابر زیاده‌خواهان است و نمونه مشابه آن را در هیچ جای تاریخ نمی‌توان مشاهده کرد.
 
به گزارش ایثار از سنندج، سردار مراد حسنی در مراسم عطرافشانی گلزار شهدا که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد:‌ خرمشهر قلب ایران اسلامی و نماد کاملی از پایداری و از خودگذشتگی ملت ایران است.
وی خاطرنشان کرد: آزادسازی خرمشهر در حقیقت یادآور ایثار، شجاعت و از خودگذشتگی مردم شهیدپرور خوزستان و سایر ملت ایران است که در آن شرایط سخت بدون هیچ امکانات نظامی و با دستان خالی در برابر دشمنان تا دندان مسلح ایستادگی و به پیروزی رسیدند.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کردستان  با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر الگوی کاملی از پایداری ملت ایران در برابر دشمنان صف کشیده بود، گفت: خرمشهر الگوی همیشه زنده پایداری ملت ایران در برابر زیاده خواهان است و نمونه مشابه آن را در هیچ جای تاریخ نمی‌توان مشاهده کرد.
حسنی اضافه کرد: زمانی که خرمشهر به دست دشمنان افتاد قلب ایران لرزید، سقوط خرمشهر غم بزرگی بود که تمام ملت ایران با تمام وجود احساس کردند.
وی با اشاره به اینکه دشمن بعد از گرفتن خرمشهر خود را به صورت 100 درصدی پیروزی جنگ می‌دانست، افزود: چون خدا خواست ملت ایران با تمام وجود به میدان آمدند و دشمن را با شکستی تلخ از خرمشهر بیرون انداختند.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کردستان  تصریح کرد: آزادی خرمشهر آنقدر عزتمندی داشت که امام راحل در این باره فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد» و این پیروزی حاصل اعتقاد پاک جوانان این مرز و بوم بود.
حسنی اتحاد از ناگسستنی بین نیروهای مسلح و آحاد مردم سنی و شیعه را از مهم‌ترین دستاوردهای آزادسازی خرمشهر دانست و اظهار کرد:‌ عملیات بیت‌المقدس و در کل آزادسازی خرمشهر از چنگال دشمنان نماد و الگوی کامل خواستن توانستن را به منصه ظهور رساند.
وی به دستاوردهای بدست آمده در حوزه‌های مختلف بعد از پیروزی انقلاب تا به امروز اشاره کرد و افزود: تمام موفقیت‌ها و سربلندی‌های امروز ما در کشور حاصل فداکاری و ایثار کسانی است که در ابتدای پیروزی انقلاب و دوران هشت سال جنگ تحمیلی راه 100 ساله را یک شبه پیمودند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان با بیان اینکه پیشرفت‌های ایران در بحث موشکی و غیره امروز به سطحی رسیده که آمریکا را به خشم آورده است، گفت: تمام زور زدن و فریاد کشیدن آمریکا از سر عجز و ناتوانی در برابر اقتدار و عظمت ایران است.
حسنی در ادامه گفت: جنگ تحمیلی که صدام علیه ایران آغاز کرد و 8 سال ادامه داد جنگ بین دو کشور نبود بلکه ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی با ابرقدرت های شرق و غرب جنگیدند و با دست خالی ابهت آنها را شکست.
کد مطلب: 247011
 
 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...