داخلی صفحه یزد خبر
 
اطلاعیه بنیادشهید و امورایثارگران در پی شهادت سردار « سیدحسین فیض اردکانی»
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
بنیادشهید و امورایثارگران در پی شهادت سردار سید حسین فیض اردکانی با صدور اطلاعیه ای این واقعه را به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم(ع)، مقام معظم رهبری و خانواده شهدا و ایثارگران تبریک و تسلیت گفت.
اطلاعیه بنیادشهید و امورایثارگران در پی شهادت سردار « سیدحسین فیض اردکانی»
 
به گزارش «ایثار یزد» بنیادشهید و امورایثارگران دوشنبه 7 خرداد در پی شهادت سردار سید حسین فیض اردکانی با صدور اطلاعیه ای این واقعه را به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم(ع)، مقام معظم رهبری و خانواده شهدا و ایثارگران تبریک و تسلیت گفت.
در این اطلاعیه آمده است:
                                                                                     
                                                                          «شهادت عزت ابدی است»
سردار  «سید حسین فیض اردکانی» از جانبازان هشت سال دفاع مقدس شامگاه یکشنبه 6 خرداد پس از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از مجروحیت، دعوت حق را لبیک گفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وی از رزمندگان فعال در دوران جنگ تحمیلی بود که پس از پایان جنگ خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران را به‌عنوان مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور را در کارنامه دارد.
بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد شهادت این سردار شجاع و فداکار را به حضرت بقیه الله الاعظم
(عج) و نایب برحق ایشان مقام عظمای ولایت، جامعه ایثارگری استان و کشور به‌ویژه خانواده ایشان تبریک و تسلیت می گوید.
 شهادت ایشان ثلمه ای جبران‌ناپذیر برای کشور و به‌ویژه ایثارگران استان یزد خواهد بود زیرا سردار فیض پناه بسیاری از خانواده‌های شهدا و ایثارگران بود که همواره در مسائل و مشکلات خود به ایشان مراجعه می‌کردند.
شهید فیض اردکانی علی‌رغم اینکه خود از مجروحیت‌های زیادی که از دوران دفاع مقدس برایش به یادگار مانده بود، رنج می‌برد ولی حل مسائل و مشکلات ایثارگران را در اولویت کاری خود قرار داده بود.
مراسم تشییع ایشان عصر امروز در تهران برگزار می‌شود و سپس پیکر مطهرش به زادگاهش اردکان یزد منتقل خواهد شد که مراسم تشییع در اردکان سه‌شنبه 8 خرداد ساعت 17:30 از خیابان شهید صدوقی به‌طرف گلزار شهدای اردکان برگزار می‌شود.
مجلس بزرگداشت این شهید سعید سه‌شنبه‌شب بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد کوشک نو اردکان برگزار خواهد شد و همچنین مجلس بزرگداشتی صبح پنجشنبه 10 خرداد از سوی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، استاندار، مجمع نمایندگان استان، بنیاد شهید و امور ایثارگران، نماینده یزد در مجلس خبرگان رهبری، سپاه الغدیر استان و بیت شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی در مسجد روضه محمدیه منعقد خواهد شد.
شایان ذکر است اولین فرمانده سپاه میبد در سال 1360، فرماندهی ستاد سپاه کردستان 1365، قائم‌مقام تیپ الغدیر یزد 65 تا 67، فرماندهی سپاه ناحیه یزد 67 تا 70، مشاور نیروی مقاومت بسیج کشور و مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از سال 1383 تاکنون ازجمله مسئولیت‌های این شهید والامقام در دوران خدمت پر خیروبرکتش بوده است.


 
کد مطلب: 247526