اجرای تفاهم نامه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سیستان و بلوجستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۱
مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان: دانش آموزان شاهد و ایثارگر طراز اول انقلاب اسلامی اند و نقش شان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید پر رنگ تر باشد
 
به گزارش ایثار واحد سیستان و بلوچستان، جلسه اجرای تفاهم نامه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شاهد و ایثارگر سیستان و بلوچستان با حضور مسئولین ستاد آموزش و پرورش استان در محل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار گردید.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این نشست ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، به جامعه آماری دانش آموزان شاهد و ایثارگر اشاره نمودند و افزودند: دانش آموزان شاهد و ایثارگر استان به تعداد 1056 نفر می باشند که در مدارس شاهد نیمه متمرکز و پراکنده مشغول به تحصیل هستند.
عباس پالاش دانش آموزان شاهد و ایثارگر را سرمایه های ارزشمند نظام خواند و افزود: دانش آموزان شاهد و ایثارگر طراز اول انقلاب اسلامی هستند و نقش شان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید پر رنگ تر از سایر اقشار جامعه باشد.
ايشان اقدامات ترویجی در عرصه فرهنگ ایثار و شهادت را ایجاد کتابخانه تخصصی با مضامین شهید و شهادت ، برگزاری یادواره های شهدا از جمله یادواره های شهدای دانش آموزی و فرهنگی با همکاری آموزش و پرورش و انجمن های شاهد و ایثارگر عنوان کرد.
مسئول ستاد شاهد آموزش و پرورش استان نیز  در این جلسه گفت :مدارس شاهد از لحاظ تربیتی الگوی موفق در بین مدارس استان است و رکن اصلی این مدارس مدیران خوب و با تجربه هستند.
وی افزود: تقویت حس مسئولیت پذیری، احترام به والدین و احترام به حق و حقوق خود در برابر محیط اجتماعی  مدرسه و معلم از اهداف عالیه نظام آموزشی ست که برای تقویت آن باید کوشید.
کد مطلب: 247531
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...